Hannes Saarpuu: teekond tippjuhist mässajaks ehk kuidas minust sai renegade teefarmer Gruusias. Kogemuslugu

Hannes Saarpuu.

Hannes Saarpuu on töötanud 20 aastat erinevatel positsioonidel transpordisektoris, 2017. aasta kevadel otsustas ta teha kannapöörde ja hakkas koos sõpradega Gruusias teeistandusi taastama. Tänaseks haldab Renegade Tea Estate ligi 50 hektarit kunagisi teepõlde. Inspireeriv kogemuslugu.

Mässu alged

2017. aasta algas minu jaoks emotsionaalselt üksjagu keeruliselt. Isiklikus plaanis oli kõik justkui hästi, kuid ausalt peeglisse vaadates tunnistasin endale, et pean midagi oma tööelus muutma.

Reisijate transport on huvitav sektor ja see jääb alati valdkonnaks, millel silma peal hoian. Kuid pärast 20 aastat Estonian Air’is ja Lux Expressis adusin, et kirg ja põnevus on asendumas väsimuse ja rutiiniga. Samuti tundsin, et vajan pausi ka tippjuhi rollist. 10 aastat Lux Expressi juhina olid intensiivsed. Et saavutada edu, pidime pideva konkurentsivõitluse taustal muutma samaaegselt nii bussitranspordi üldist mainekuvandit kui mahtude kasvatamiseks vallutama uusi välisturge. Kokkuvõttes tähendas see seda, et toimisime enamasti kõrge riski tingimustes ja (eeskätt inim-) ressursside puuduses. Ja see paratamatult kulutas inimesi organisatsiooni sees – nii mind ennast kui kogu meeskonda laiemalt. On võimatu olla liider suurele organisatsioonile ilma kire ja sisemise põlemiseta ning kuna suve lõpus oli nagunii lõppemas minu juhatuse liikme leping, siis oligi otsus justkui tehtud.

Hannes Saarpuu

Hannes Saarpuu on pärit Viljandist, lõpetanud TTÜ majandusteaduskonna ja töötanud 20 aastat erinevatel positsioonidel transpordisektoris, viimati üle 10 aasta Lux Expressi juhina. 2017 kevadel otsustas ta teha kannapöörde ja hakkas koos sõpradega Gruusias teeistandusi taastama. Tänaseks haldab Renegade Tea Estate ligi 50 hektarit kunagisi teepõlde. Loe artikleid (1)