Mood, disain, arhitektuur: augusti uudised

Riigi Kinnisvara ja Eesti Rahvusraamatukogu läbi viidud rahvusraamatukogu Tõnismäe hoone välialade ning Tuvi pargi maastikuarhitektuuri ideevõistlusele laekus tähtajaliselt kuus kavandit, mille hulgast valis žürii võitjaks Arhitekt Musta ideekavandi "Köide". Võidutöö autoriteks on Mari Rass, Alvin Järving, Ott Alver, Luisa Maria Männilaan ja Patrick Barbo.

Õhus on sügist ja kõik – või vähemalt kõigi mõtted – on taas suvekodudest jõudnud linnaelu juurde: see kajastub nii moemaailmas kui linnafestivali UIT programmis.

“Mood, disain, arhitektuur” on rubriik moest, disainist ja arhitektuurist huvitatud lugejale. Nopime infovoost välja silmapaistvad Eesti moe-, disaini- ja arhitektuurivaldkonda puudutavad sündmused ning soovitame põnevaid ja harivaid näitusi, filme ja podcast’e. Rubriigi varasemaid uudiseid saab lugeda siit: “Moe- ja disainiuudised”.

Mood

Guild läheb sügisele vastu ajatute kimonotega

Kui muidu on Guild tuntud ennekõike oma ustavuses maatoonidele ning klassikalisele mustvalgele, siis seekordne palett on rikkalikult värviline: küpsetest punastest kuni sambla- ja seladoonrohelise ning puuderjate beežideni. Sel korral võttis disainer Joan Hint põhifookusesse brändi signatuurkimonod, mida Guild on kümne aasta jooksul erinevates värvivarjundites loonud ja jäädvustanud. Kvaliteedi, aga ka istuvuse poolest on Guildi kimonotele raske võrdset leida: kõikide kimonote kangad on OEKO-TEX-, GOTS- ja IVN-sertifikaadiga.

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (252)