Meediaülevaade: naabrid räägivad. 8.10.22

Naabrid räägivad. Illustratsioon: Ander Avila

“Naabrid räägivad” on rubriik, mis käsitleb paar korda kuus lähimate naaberriikide (Soome, Rootsi, Läti, Venemaa) meedias kajastamist leidnud teemasid, mis võivad ka Eesti lugejale huvi pakkuda.

Soome

Arhitektidest suur puudus

Arhitektuuri püha maa Soome vajab rohkem arhitekte, kuid pakutav haridus ei suuda nõudlusega sammu pidada, mistõttu juba ammu on üle poole kortermajadest projekteeritud mittearhitektide poolt. Võrdluses Taaniga on Soomes õppekohti poole vähem, sest Taani on viimase 20 aasta jooksul süstemaatiliselt suurendanud arhitektuuritudengite vastuvõttu, kuna arhitektuur on osa Taani turismistrateegiast ning ehitus- ja projekteerimisteenused on muutunud eksporditooteks. Loe edasi: YLE

Ain Hinsberg

Ain Hinsberg on Pärnust pärit turismimajanduse asjatundja, kes on külalislahkusmajandust uurinud ja kogu Läänemere regioonis edendanud viimased 25 aastat. Külalislahkusmajandus tegevusvaldkonnana on riigi majandusele olulise mõjuga nähtus, mis eeldab valdkonnas tegutsejatelt regulaarset kursisolekut naaberriikide elanike jaoks oluliste teemadega, aga ka analüüsima Eesti kuvandit naabrite vaatenurgast. Loe artikleid (163)