Keskpärasuse saatanlikkusest “Amadeuse” näitel. Valner Valme teatrijutt

"Amadeus" Stseen lavastusest. Foto: Gabriela Urm, Draamateater

Draamateatri “Amadeus” rõhutab geeniuse ja kadeduse konflikti lõputut jätku sõltumata isikutest ja ajastust, märgib Valner Valme oma teatrikommentaaris. 

Lavastus “Amadeus”. Lavastaja: Karl Laumets (Vanemuine). Kunstnik: Kristjan Suits (Tallinna Linnateater). Osades: Mait Malmsten, Tõnis Niinemets, Helena Lotman, Raimo Pass, Rein Oja, Ülle Kaljuste, Tiit Sukk, Jüri Tiidus, Markus Luik, Marta Laan jt. Esietendus 9. aprillil Draamateatris.

Sattusin hiljuti Tallinn Music Weekil kohutavalt halva räpiakti peale. Seltskond laval ümises naturaalkitarri plõgina saatel haleda häälega “Ma ei ole keskpäranee, sa ei ole keskpäranee, keegi meist pole keskpäraneeeee!” See tõesti ei olnud keskpärane, see oli kõvasti alla selle. Seega huvitavam kui keskpärane, jäi meelde, abjektiseerus ära, pakkus tagantjärele lõbu ja nalja. Naeru kellegi üle, kahjuks küll, kui ta juba lavale on läinud, siis peab arvestama igasuguste reaktsioonidega. Positsioneerusin järgmise artisti ajal lava ette, kui Väike PD pani saali ühes taktis hüppama ja üürgama “Maja, mitte lõks!”. See ei olnud keskpärane kindlasti mitte.

Valner Valme

Valner Valme on Edasi kultuuritoimetaja ja Raadio 2 "Lifti" ning Vikerraadio kirjandussaate juht. Loe artikleid (199)