Suur lugu. Ilmar Raag. Mariupol – sissepiiratud linna lugu

Illustratsioon: Veiko Tammjärv

Ümberpiiratud linnad kannavad erinevaid nimesid, aga nende piirajad on samad. Need ongi fašistid, kirjutab Ilmar Raag pikemas essees.

Alljärgnevat artiklit on oluliselt täiendatud mais 2022. Täiendatud versiooni leiab ka Edasi paberajakirja suvenumbrist, mis on saadaval suuremates kioskites üle Eesti ja jaekaupluste ajakirjandusletis. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta Edasi e-poest.

“Ma saan kõigest aru. Me tuleme sinna kindlasti tagasi. Aga praegu… kui te tunnete, et teil on vaja… kui te tunnete, et nii on õige ja et jääte ellu. Tehke seda,” ilmselt sai president Zelenskõi ka ise aru, et nende meestega rääkides ei ole ta enam eriti president. Kuidas sa saaksidki olla, kui räägid meestega, kes sõjaaja loogika kohaselt oleksid pidanud olema juba surnud või siis kuhugi taandunud. Need olid Mariupoli kaitsjad.

Ilmar Raag

Ilmar Raag on otsija ja filmilavastaja. Aga ta on olnud ka Riigikantselei Strateegilise kommunikatsiooni nõunik, kus ta tegeles peamiselt kriisikommunikatsiooniga. Loe artikleid (56)