Kuidas leida vastus küsimusele, mida peaksin oma elus tegema? The Next Big Move

Foto: Creative Commons

Elu on keeruline. Ühel päeval oled Sa õnnelik ja teed oma päevaseid toimetusi, järgmisel hommikul ärgates võid aga avastada end eksistentsiaalse küsimuse ees: mida ma peaksin oma eluga tegema? Nii juhtub paljude inimestega, et mitte öelda – tegelikult oleme kõik nende küsimuste ees kaitsetud, kirjutab ettevõtja, kirjanik ja life coach Darius Foroux oma blogis.

Inimesel on põhimõtteliselt miljoneid valikuid, mida oma eluga teha, aga kõik ei lähe nii libedalt kui tahaksime, kõige väärtusliku nimel tuleb üksjagu pingutada. Hea tervis, jõukus ja õnn ei juhtu iseenesest, selleks tuleb midagi teha. Aga mida? Artiklis jagabki autor 2 strateegiat, mida ta on ise kasutanud selleks, et nuputada välja, mis võiks olla tema elus the next big move.

1. Põleta sillad

Mitte keegi peale sinu enda ei saa Sulle öelda, mida peaksid oma eluga tegema. Aga saab anda nõu, kuidas otsuseid langetada. Inimesed on oma loomult laisad, kui oleks meie teha, siis me kaitseksime status quo’d, istuksime kodus ja sööksime iga päev küpsiseid. On oluline mõista, et ilma põhjusta, motivatsioonita me oma käitumist ei muuda. Aga mis siis, kui inimesel pole head motiivi muutumiseks? – Siis tuleb see leida.

Näiteks mina olen alati tahtnud mõnda aega elada välismaal. Aastad aga möödusid, kuid ma ei võtnud midagi ette. Siis ühel hetkel sai mul kõrini otsustamatusest ja ma põletasin sillad oma olemasoleva eluga – lõpetasin korteri üürilepingu, andsin üle kõik oma kohustused pereäris ja sundisin end midagi tegema. Mõne aja pärast oli mul taskus tööleping Londonisse.

Haridus pole muud kui sildade ehitamine.

/Ralph Ellison, õpetlane/

Ei maksa oodata põnevust oma päevadesse, kui elad mugavat elu. Muutuse ellu kutsumiseks on tarvis mingit tõuget. Vahel tuleb põhjus väljastpoolt läbi mõne kurva sündmuse (lähedase kaotus, töökaotus, vms), aga parem on see ise esile kutsuda. Selle asemel, et tahta muutuda, me peame muutuma. Selleks, et kasvada, peame vahel loobuma oma olemasolevast mugavusest ja vanadest uskumustest.

2. Ära tee midagi

Ei, ma ei pea silmas päev läbi küpsiste söömist, vaid mitte millegi teha püüdmist. See on täpselt vastupidine strateegia sildade põletamisele.

Ma räägiksin siin justkui iseeendale vastu, eks. Ja mis siis, elu on täis vasturääkivusi, kasutame selle ära. Vaata oma elu, oled sa püüdnud sildu põletada? Ei töötanud? Proovi siis erinevat strateegiat.

Kui ma tulin Hollandist peale 1,5 aastat välismaal töötamist koju tagasi ei teadnud ma, mida edasi teha. Mul oli endiselt alles mu äri, seega ei pidanud ma muretsema raha pärast. Aga ma polnud ka rahul, ma tahtsin teha midagi, millel oleks tähendus. Aga kuna ma ei teadnud, mida ma teha tahan, siis ma ka ei teinud midagi. Teadsin, et vajasin seekord uut strateegiat. Seega ma tegin oma kõvasti tööd, veetsin aega sõpradega ja lihtsalt nautisin elu. Ma lihtsalt lõpetasin muretsemise ja mõtlemise selle üle, mis peaks olema mu the next big thing. See oli väga vabastav.

Umbes 6 kuu pärast ma mõtlesin välja. Ma võin öelda, kuidas ma selleni jõudsin, aga see ei aita Sind, kuna igaüks peab ise välja mõtlema, kuidas TEMA kavatseb seda teha.

Mitte kõik, kes ringi hulguvad, pole eksinud.

/J.R.R Tolkien, kirjanik/

Kõige tähtsam asi oma järgmise muutuse/ettevõtmise juures ongi “protsess ise”. Lahendust ei tooda Sulle taldrikul ette – palun härra, teie roog on serveeritud. Ole rahul selle mõttega. Tegemist on teekonnaga ja parem naudi iga sammu sel teel, eriti raskeid.

 Artikli autor Darius Foroux on ettevõtja, kirjanik, life coach.