Peeter Volkonski: osad inimesed on mõne seltskonna silmis kangelased ja teise seltskonna silmis idioodid. Valner Valme vestlus

Peeter Volkonski. Foto: Heili Mägi.

Aastalõpuintervjuus ütleb teatri-, muusika- ja kirjamees Peeter Volkonski, et praegusel ajal peaks me kuulama oma tarku inimesi, mitte minema meedias kaasa meelelahutusliku müraga. Oma enda elus on ta viimase kahe aasta jooksul aga veetnud lugematuid tunde Eesti teedel ja paigus, märgistades Eesti jaoks tähtsate inimeste sünnikohti. Volkonski, Andres Keili ja ERM-i hiidettevõtmine “Sünnipaik” saab valmis 2022. aasta suvel ning QR-koodide abil saab möödasõitja vaadata kohalike laste kaasabil videoklippe nii kohtadest kui isikutest.

Milline on olnud sinu jaoks aasta 2021?

Ikka hea – vaatamata kõigile nendele pausidele, mis on sisse tulnud. Kõige tähtsam on see, et nüüd on peaaegu kõik “Sünnipaiga” projekti välivõtted tehtud. Mitte veel sada protsenti, aga päris palju siiski. See on üks selle projekti lisaväärtus, et neid mälestustahvleid ja tähistatud kohti tuleb juurde, ja tänu sellele ma sain pool aastat ajapikendust. Järgmiseks suveks peab olema valmis. Aga see ei ole lihtsalt töö, see teeb rõõmu, see on parim asi aasta jooksul, jällegi. Kolm ja poolsada objekti läbi käia! Otsida, üles võtta, leida koolidest õpilased.

Valner Valme

Valner Valme on Edasi kultuuritoimetaja ja Raadio 2 "Lifti" ning Vikerraadio kirjandussaate juht. Loe artikleid (232)