Tanel Rebane: aeg, mil raha põleb

Mõni aasta tagasi oli euroalal aktsiaid umbes üheksal protsendil majapidamistest – Eesti jääb sellest Euroopa keskmisest veel maha, isegi kui arvestada, et Enefit Green tinistas hiljuti kümneid tuhandeid aktsiauskseid eestlasi juurde. Foto: Shutterstock.

Kuidas kõige arukamalt tegutseda olukorras, kus pangakontol seisev raha põleb heleda leegiga, arutleb Luminor Eesti jaepanganduse juht Tanel Rebane.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja talvenumbris. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta Edasi e-poest ja ka digiajakirjana.

Elame praegu väga huvitaval ajal, kus niisama seisev raha põleb. Inflatsioon on meeletu ja see on meie jaoks uus olukord, kus tuleb otsustada, kuidas sellise hinnatõusu tingimustes tegutseda. Säästmine on ju vägagi vajalik ja mõistlik tegevus, ent kõrge inflatsiooni ajastul tekib kohe küsimus, mida säästetud rahaga teha. Näiteks kui aasta tagasi oli inimesel taskus 100 eurot, siis praeguseks on sellest ostujõu mõttes alles jäänud 93. Hinnatõus on väga kiire ja samal ajal on hoiuste intressid väga madalad, sisuliselt peab hoiustele varsti hakkama peale maksma.