Sofia Rubina: tähtis on vibe, mitte niivõrd stiil!

Sofia Rubina I Foto: Kathery photography

Aprill on muusikute jaoks tõeline jazzikuu, seda on eriti tunda Tallinnas, kui toimub iga-aastane rahvusvaheline festival Jazzkaar. Linn hakkab kihama improvisatsioonilisest muusikast, jazz jõuab mitte ainult kontserdisaalidesse, vaid ka tänavale, trammi, hoovidesse.

Kohtun mõned päevad enne jazzipeo algust meie oma särava jazzitariga, Sofia Rubinaga ühes moodsas Tallinna kohvikus. Meil mõlemil on magusaisu, ja sellele isule me ka andume. Pealegi aitab magusasöömine end vormis, see tähendab vormikana hoida, loomulikult! Valin mango-kookose magustoidu, Sofia võtab väikesed pannkoogid kohupiimaga. Jazzinaised juba oskavad erinevatest (elu)maitsetest rõõmu tunda – kuidas muidu suudaksid nad niipalju energiat teistele jagada!

Hedvig Hanson

Hedvig Hanson on Edasi kaasautor. Tuntud peamiselt tundliku muusikuna, kuid tegelenud ka kirjutamisega, ta on teinud kaastööd Postimehele, ERR Kultuurile, ajakirjale Sensa ja Eesti Naine. Hedvig on kirjutanud ka kaks raamatut - dokumentaalne traagiline lugu näitlejannast vanaemast, "Jutustamata lugu. Ellen Kaarma." (2012) ning isiklik, maa- ning artistielu päevik, "Kirju mandrilt" (2016). Loe artikleid (144)