Algis Liblik: kui armastus saab otsa

Mu elus on hetkel käsil periood, kus kõik on uus. 7. märts oli see päev, kui minu elus toimus suur muudatus – armastus minu ja mu viimase tööandja vahel sai äkitselt otsa. Sellised hetked tulevad ikka ootamatult, kuid see on osa meie elu kujunemisest ning paanika asemel tuleb vaadata suuremat pilti.

Viimase 12 aasta jooksul on mul nüüd reaalselt esimest korda käes hetk ja võimalus, kus olen saanud väga palju ja põhjalikult mõelda. Sellest, kes ma tegelikult olen ja mida ma päriselt tahan.

Kui tihti või kas üldse me sellistele küsimustele aega pühendame?

Ma olen seda teinud ka varem, aga meie igapäeva elu on nii kiire, et argimuredes siplemine ei lase reeglina lõpuni hetkes olla ning sügavuti kaevuda. Ma pole varem sellises olukorras olnud, kuid põnev on näha, et loodus tühja kohta ei salli. Isegi kui Sul omal pole veel selge, millise suuna valima peaksid, hakkab elu Su teele tooma erinevaid võimalusi.

Ühed on need, kus mõistus ütleb – võta see töökoht ja taasta endine elurütm. Teised jällegi need, mis esmapilgul finantsiliselt nii ahvatlevad ei tundu, kuid oleksid õiged, sest süda ütleb, et seda teed peab minema. Pole ju saladus, et kui teed, mida armastad, siis finantsiline pool tekib selle tulemusena nagunii. Ehk siis – kiire turvatunne või pikem rahuolu? Lühike või pikk vaade?

Pessimistid & optimistid

Kogu selle olukorra juures olen hakanud märkama enda ja mind ümbritsevate inimeste suhtumist tagasilöökidesse ja ebaedusse. Meid kõiki ümbritsevad nii optimistid kui pessimistid – kaks suhtumist, mis kujundavad ja määravad kogu meie toimimise.

Meie optimism või pessimism näitab, kuidas me tõlgendame minevikku, kuidas me kogeme ja näeme olevikku ning kuidas me kujutame tulevikku.

Optimismi ja pessimismi vahel on tugev kontrast, mis meid mõjutab. Optimism puhub Sinusse eluvaimu, pessimism imeb Sinust eluvaimu välja. Optimism aitab Sul võtta riske, pessimism suunab turvalisusele ja keskpärasusele. Optimism tõstab Sind ümbritsevaid inimesi kõrgemale, pessimism tirib teisi Sinu ümber maha. Optimism inspireerib inimesi saavutama uusi eesmärke, pessimism kukutab aina sügavamale masendusse.

Optimismil ja pessimismil on ainult üks sarnasus – neil on omadus omal käel kasvada. Kui oled optimist, märkad , et Sinuga juhtub häid asju. Kui kaldud pessimismi, leiad end ikka ja jälle ebameeldivatest olukordadest.

Kui peaksid täna kaotama töö, kuidas reageeriksid? Kas oleksid ahastuses ja arvaksid, et see on maailmalõpp või haistaksid võimalust teha midagi sellist, mis Sulle päriselt ka meeldib?

Kas inimene saab lihtsalt otsustada, et nüüd ma hakkan optimistiks?

Jah!

Sest igaüks saab ise otsustada, kuidas ta ümbritseva maailmaga suhestub. Ja me teeme selle valiku igal hommikul ning kordumatul hulgal seoses sündmustega, mis meile päeva jooksul ette tulevad. Me võime näha igas asjas tonti või üritada alati leida midagi positiivset.

Kuigi optimistiks olemisel on suured eelised, leidub pessimiste, kes seda lugedes ütlevad: „Sinu jutt ei ole realistlik.“ Keda huvitab? Kui miskit läheb viltu, oled Sa vähemalt enne seda elu nautinud ning pole tühja muretsenud. Ning optimistina näed Sa „negatiivseid sündmusi“ võimalustena kasvada ja õppida.

Algis Liblik

Algis Liblik

Algis Liblik on endine TV3 müügidirektor. Pärast meediavaldkonnast lahkumist 2015. aastal töötas ta tudengitele majutust pakkuva kinnisvaraettevõtte 1Home Baltikumi tegevjuhina. Hetkel on ta FranklinCovey Eesti konsultant ning samal ajal peab ta motivatsiooniteemalist blogi makeit.ee. Algis kirjutab Edasile isikliku arengu põhitõdede, motivatsiooni, eesmärkide seadmise ja juhtimise teemadel.

Algis Liblik

Algis Liblik

Algis Liblik on endine TV3 müügidirektor. Pärast meediavaldkonnast lahkumist 2015. aastal töötas ta tudengitele majutust pakkuva kinnisvaraettevõtte 1Home Baltikumi tegevjuhina. Hetkel on ta FranklinCovey Eesti konsultant ning samal ajal peab ta motivatsiooniteemalist blogi makeit.ee. Algis kirjutab Edasile isikliku arengu põhitõdede, motivatsiooni, eesmärkide seadmise ja juhtimise teemadel. Loe artikleid (16)