Valner Valme raamatusoovitused: neli hiilgavat romaani, üks jutustus ja üks traktaat

ETA mõrvad, "Vereimejas", spioonipõnevik, americana noir - viimase aja tõlkekirjanduse paremik on sünge ja iroonilise varjundiga. Foto: Shutterstock.

3. mail avanevate raamatupoodide tulede valguses tahaks palavalt soovitada mõnda teost. Vahepeal on rõõmu teinud see, et kirjastused pole lasknud end suletud ajast segada ning on väärt raamatuid ikka välja andnud, aga veebiost pole ikka päris see. Raamatupoe võlu on selles, et lähed ja sirvid ja ostad midagi, mille järele sa sinna poodi ei läinud. Küll järgmine kord jõuab osta ka selle raamatu, mille järgi läksid.

Järgnevas valikus on neli suurepärast, hiilgavat, võimsat romaani, üks pisike, aga pöörane vihikuke ja saksa tänapäeva mõtleja silmiavav teos, mis vaatleb, kuhu me oma masinavaimustusega jõudnud oleme.

Ja, vabandust, eesti autorid, aga seekord on kogu ilukirjanduse valik tõlke-, väärtustamaks meie tõlkijate tööd, millele pööratakse meedias kaugelt vähem tähelepanu kui kohalike kirjanike omale, ning lihtsalt, need on ülivõrdes romaanid ka, mida tasub suvepuhkusele kaasa võtta, kui enne lugeda ei jõua; olgu öeldud, et kaks alljärgnevaist on parajad tellised. Kõiki järgnevate teoste tõlkeid võib vaid kiita.

Valner Valme

Valner Valme on Edasi kultuuritoimetaja ja Raadio 2 "Lifti" ning Vikerraadio kirjandussaate juht. Loe artikleid (221)