Vladimiri ja Julia lugu: “Jah, me oleme õnnelikud”

Vladimir on pärit Moldovast ja Julia Ukrainast.

On väga inimlik soovida endale paremat elu ja sageli näitab meile teed õnneni juhus. Täpselt nii juhtus ühe noorpaariga, kes polnud varem Eestist kuulnudki, rääkimata sellest, et nad oleksid unistanud ühise elu rajamisest Eestis, väga kaugel oma kodust. Miks nad on Eestisse pidama jäänud ja mis neile siin meeldib? Tutvustan teile Rakveres elavat abielupaari – Vladimirit ja Juliat.

Intervjuu on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja kevadnumbris, mis on saadaval suuremates lehekioskites. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta ka digiajakirjana

Vladimir on pärit Moldovast ja Julia Ukrainast, nende mõlema perekonnad lagunesid, kui nad olid alles lapsed, ja nad on kasvanud ema ja vanaemaga. Mõlemad on usklikud ja nende esmakohtumine toimus ühel kiriku noorteüritusel. Aastaid hiljem kirjavahetust pidama hakates tundsid mõlemad, et nad on teineteisele loodud. Saatuslik äratundmine leidis aset siis, kui Julia sattus näonärvipõletikuga haiglasse, mis moonutas tema nägu. Seda kuuldes jättis Vladimir koheselt tollase töö Venemaal ja sõitis Ukrainasse Julia juurde haiglasse, kaasas suur roosikimp. Julia jaoks oli asjaolu, et üks mees tuleb tema pärast haiglasse ja ei ehmugi vaatepilti nähes ära, oluliseks tõukeks, mis andis talle kindluse, et see inimene on tema teinepool. Peale abiellumist plaanisid nad jääda Ukrainasse, aga elul olid teised plaanid.

Vladislav Musakko

Vladislav Musakko on Edasi kaasautor ja koostööpartner. Loe artikleid (1)