Taavi Veskimägi: Julgus olla sina ise

Mulle meeldib Taavi Veskimägi juhtimisfilosoofia, tunnen ära palju enda mõtteid. Oma seekordses blogipostituses kirjutab ta juhist eeskujuna. Juhi kui õpetaja olemus rajaneb tema jaoks kolmel sambal – kogemus, autentsus, väärtused. Tänapäeva maailmas saab juht eeskujuna tugineda ainult autentsusele,  julgusele olla sina ise.

Juhti kui liidrit eristab juhist kui managerist kolm aspekti. Esiteks, juhil liidrina on oma missioon, mis vastab küsimusele – mis asja ta ajab? Mille eest seisab? Liidritel on laiem taotlus oma tegemistes, kuhu poole nad püüdelavad, haarates teisi sellele teele kaasa.

Taavi Veskimägi I Foto: Elering
Taavi Veskimägi I Foto: Elering

Teiseks, teiste kaasahaaramiseks peab juht liidrina suutma oma missiooni sõnastada narratiiviks. See annab võimaluse järgijate tekkeks. See on kõige olulisem, et juhist saaks liider. Kolmandaks, juhti pole liidrina olemas, kui tal pole järgijaid, kes mõistavad, mis asja juht ajab! Juhid liidritena on inimesed, kes suudavad haarata teiste inimeste südant, mõistust ja vaimu.

See on paljuräägitud liidrite ja manageride eristumise tuum. Aga kui paljud meist juhtidena tajuvad selle töö olulisust? Kuigi see pigem polegi töö, pigem on see inimeseks olemise viis, maailmaavaade, käitumisnorm.

Taavi Veskimägi: Kõige enam õpetab kogemus. Lennart Meri’ilt küsiti ühes 1980. aastate intervjuus, et kui ta saaks elu uuesti alati, mida ta teeks teisiti.

Meri vastas tollal: kõik, sest muidu poleks ma ju midagi õppinud.

Loe pikemalt Taavi Veskimägi blog

Janeck Uibo

Janeck Uibo on Edasi.org asutaja ja peatoimetaja. Loe artikleid (264)