Raul Rebane & Rael Artel: “Ajakirjandus ja kaasaegne kunst peavad nägema ohtu varem kui poliitika”

Rael Artel ja Raul Rebane. Foto: Iris Kivisalu. Pildistatud Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis

Kui ajakirjandus on lame ja labane ning kunst kauge ja kättesaamatu, siis kelle asi on ühiskonnas toimuvat meile tagasi peegeldada? Ajakirjanik Marian Võsumets uuris, millised on ootused ajakirjandusele ja kuidas välja murda harjumuspärasest formaadist, vestluskaaslasteks meediaekspert Raul Rebane ja kunstiteadlane Rael Artel.

Intervjuu on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja sügisnumbris, mis on saadaval suuremates lehekioskites. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta ka digiajakirjana.

Millal pakkus ajakirjanduslik formaat teile viimati kogemuse, mis ei piirdunud faktide edastamisega?

Marian Võsumets

Marian Võsumets

Marian Võsumets on teleajakirjanik ja filmiprodutsent. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli ajaloo erialal, käsitledes oma lõputöös Nõukogude ideoloogia avaldumist Eesti Raadios aastatel 1940-1941. Ta on töötanud Rahvusringhäälingus, Postimehes ja Kanal 2-s ning juhtinud Balti Filmi- ja Meediakooli veebisaadet Fookus, mis valiti 2015. aastal ERM-i püsiekspositsiooni kui 2010ndate meediaplatvormide kujundaja. Mariani esimene täispikk dokumentaalfilm The Body Fights Back linastub tänavu novembris PÖFF-il. Film käsitleb kehakultust, iluideaalide survet üksikisikule ja Suurbritannias hoogu koguvat dieedivastast liikumist. Loe artikleid (18)