Miljardid: “Ma luban, et ma muutun”. Uut Eesti muusikat

Eesti alternatiivroki ansambel Miljardid andis välja avasingli septembris ilmuvalt teiselt stuudioalbumilt “Ma luban, et ma muutun”.

Miljardid, kelle debĂĽĂĽtalbum “Kunagi läänes” hinnati 2018. aasta Eesti Muusikaauhindade jagamisel kolme auhinna vääriliseks, sealhulgas “Aasta album”, on viimase aasta jooksul usinalt uut materjali salvestanud.

“Uus album on võrreldes eelmisega energilisem”, räägib bändi solist Marten Kuningas, “sisuliselt on aga albumi läbiv teema surm. Surm on üks jõulisemaid kujundeid markeerimaks muutust. Teisalt jutlustab album armastusest, milleni on vaja jõuda läbi ego surma. See nõuab suurt pühendumust ja vastutust. Maailmas on nii palju segadust ja hirmu – see album on kantud usust, et teisiti on võimalik.”

Fraas “Ma luban, et ma muutun” torkas Martenil pähe ühel jalutuskäigul antud loo demo kuulates: “Olles ennist just lugenud Yuval Harari raamatut „21 õppetundi 21. sajandiks“, olin mõnevõrra frustreerunud süveneva ökokatastroofi pärast, mis on tingitud meie liigi ahnusest, rumalusest ja vägivaldsusest. Kõik ideed, olgu need poliitilised või religioossed, pärinevad minevikust ning suurem osa inimkonnast elab nende ideede kütkes. Seetõttu ongi meie maailmas nii palju segadust ja vägivalda – me otsime turvatunnet kinnistunud süsteemidest, mil pole hetke reaalsusega mitte mingisugust pistmist.”

“Mulle aga tundub, et oleme jõudnud teelahkmele. Meie ahnus ja hirm tungivad üha jõulisemalt pinnale ja meil on valik, kas jätkata samas tsüklis või liikuda teadlikult edasi ja õppida märkama reaalsuse muutuvat loomust. Sügava muutuse esilekutsumiseks peab surema meie ego. See tähendab ärkamist illusioonist, nagu oleks meie heaolu seotud materiaalsega,” selgitab Marten loo tausta.

Jälgi ansamblit Miljardid sotsiaalmeedias: