Jan Uuspõld: hingega pühendumine annab elule magusa maitse

Jan Uuspõld. Foto: Sandra Palm

“Ma ei tea, kas mul oleks veel öelda midagi sügavamõttelist, olen nii palju rääkinud”, arvab Eesti üks hõivatumaid näitejaid, Jan Uuspõld, kui küsin, kas ta oleks nõus Edasile intervjuud andma.

Tean, et tal on esietenduse eel kiired ajad. Teen ettepaneku, et tulen tükki vaatama ning räägime uuest lavastusest “Felicitas”, tema viimase aja koduteatrist Theatrumist ning et me ei pea tegema kogu tema elu ja loomingut hõlmavat lugu, vaid keskendume hetkele siin ja praegu. Pakun veel, et räägiksime mõlema lemmikmuusikast, bluusist ning sellest, mis bluusiga seoses esile kerkib… Sellega on mees nõus. Kohtume etendusejärgsel hommikupoolikul uues kohvikus Poordi tänava nurgal. Sinna on tal mugav tulla oma hambaarsti juurest breketite hooldusest ja sealt eriti mugav minna kõrvaluksest lõunasesse trenni. Jan teatab sõnumiga ette, et tal on aega jutustada poolteist tundi.

Astun kohviku uksest sisse ja Jan lehvitab mulle leti eest: “Ma just jõudsin!”

Hedvig Hanson

Hedvig Hanson

Hedvig Hanson on Edasi kaasautor. Tuntud peamiselt tundliku muusikuna, kuid viimastel aastatel tegelenud üha enam ka kirjutamisega, ta on teinud kaastööd Postimehele, ERR Kultuurile, ajakirjale Sensa. Kel huvi rohkem Hedvig Hansoni maaelu kohta teada saada, siis tema raamat “Kirju mandrilt” räägib suures osas just aastaringist maal, tegevustest ja tundmustest, kergustest ja raskustest, mis maaeluga seotud. Loe artikleid (84)