Universaalsed nõuanded, kuidas tulemuslikumalt müüa

Paljud inimesed ei taju, kui oluline on müük, kuigi sellest sõltub nende palk, kirjutab ettevõtja Robert Herjavec Linkedini artiklis. Inimesed arvavad, et selleks on vaja spetsiaalseid oskusi ja müük pole neile. Müümine on lihtsam kui enamik inimesi arvab, tuleb meeles pidada vaid järgmisi nõuandeid.

Esmalt müüd sa iseennast

Unusta oma toode või teenus. Kui Sa potentsiaalsele partnerile ei meeldi, siis nad ka ei kuula Sind. Tunne oma toodet, aga ole müügiinimene, kellelt sa ostaksid ka ise.

Kuula ja pane tähele, räägi vähem

Halvad müügiinimesed kiidavad ainult oma toodet. Edukad müüjad aga kuulavad, mida kliendid räägivad, panevad tähele kliendi vajadusi ja käituvad vastavalt.

Tunne oma klienti

Kui sa müüd midagi, mis maksab 50k€, siis ära ürita seda müüa kliendile, kelle eelarve on 2k€. Tavaline viga, mida müügiinimesed teevad, on müüa kõigile kõike. Püüa mõista, mis vastab potentsiaalse kliendi vajadustele ja mis on realistlik nende jaoks.

Mõista, mis motiveerib partnerit

Miks peaksid inimesed hoolima sellest, mida Sa müüd? Kuidas Sinu toode või teenus loob neile väärtust? Uuri välja ja keskendu oma pakkumises ainult sellele.

Lihtne ja selge sõnum on parem

Püüa hoiduda keeruliseks minemast ja räägi lihtsalt. Pead suutma sama asja selgitada keskmisele inimesele. Harjuta nn liftikõnet.

Eduka müügi puhul on võtmetähtis tunda oma klienti. Mõtle kliendi vajadustele ja kuidas ta võiks end pärast kohtumist tunda. Ei ole olemas sellist asja nagu “sündinud müügimees”, järgides eeltoodud nõuandeid võib igaüks saavutada paremaid müügitulemusi.

Allikas: LinkedIn

Artikli tõlge: Liina Paas