Kuidas müüa õunakasvatajale õunu? Müües puhast õhku

Osoon. I Foto: Assar Jõepera

Kuigi Poola on ise suur õunakasvataja, on ka neile võimalik õunu müüa. “Eelarvamuste murdmine võttis aega, aga kõik on võimalik, tuleb vaid leida oma konkurentsieelis,” rääkis Poola ja Saksamaale Eesti õunu müüv ärimees Siim Kabrits ERRi saatele Ringvaade.

Kui esimestel nädalatel oli raske seletada, et Eesti õun pole teistsugune kui Saksa oma, et see on täiesti normaalne Euroopa riik, normaalsed inimesed ja kasvatavad õiget õuna, siis tänavu sügisel müüdi Poola ja Saksamaale juba 34 veoautotäit ehk 700 tonni õunu. Tihti Eesti inimesed ei taju, et meie suurim konkurentsieelis on puhas loodus, et meil on võimalus kasvatada maheõunu.

“Kui sakslasele täna öelda, et tegemist on puhta loodusega, siis sellest täpselt aru ei saada, aga kui öelda, et 30 protsenti Eesti territooriumist on mahe, siis see läheb korda. See läheb korda nii Singapuris, New Yorgis kui ka teistes riikides,” kinnitas Kabrits. “Inimeste põhiprobleem on täna, et pole puhast õhku, puhast vett, puhast toitu. Meil on kõik see olemas.”

Lisaks õuntele ekspordib Kabrits Aasiasse männivõrseid ja mustikaid, aga ka kasekäsnapulbrit, mis on 10 tõhusam antioksüdant kui mustikas.

Vaata lähemalt ERR Ringvaade saatelõik (11min)