Jazzpianist Joel Remmel: armastus toob asjad pimedusest valguse kätte

Joel Remmel. | Foto: Sohvi Viik

Muusik Joel Remmel on arvatavasti hõivatuim eesti jazzpianistide seas. Lisaks mitmetele projektidele ning koostöödele teiste muusikutega jätkub tal ka õnneks aega iseenda loomingu jaoks. Oktoobri lõpus ja novembri alguses esitleb ta kuuel kontserdil oma trio neljandat albumit “Sharp”.

Minule on Joel alati olnud sümpaatne mitte ainult muusikuna, vaid eelkõige kui elu austava noore teadliku inimesena; oma osa määrab muusiku maailmavaates tema perekondlik kristlik kasvatus ning “mõistus-tunded-tasakaalus” natuur. Vestlesime Joeliga muusikast ja elust ses kuldses oktoobris.

Joel, sa oled tööga nii hõivatud, et tundub, justkui ei ole sul hool ja hoobil vahet! Millega hetkel toimetad? Kas taoline, tegemist täis elu sobib sulle või tundub, et midagi killustub liigselt?

Hedvig Hanson

Hedvig Hanson on Edasi kaasautor. Tuntud peamiselt tundliku muusikuna, kuid viimastel aastatel tegelenud üha enam ka kirjutamisega, ta on teinud kaastööd Postimehele, ERR Kultuurile, ajakirjale Sensa. Kel huvi rohkem Hedvig Hansoni maaelu kohta teada saada, siis tema raamat “Kirju mandrilt” räägib suures osas just aastaringist maal, tegevustest ja tundmustest, kergustest ja raskustest, mis maaeluga seotud. Loe artikleid (91)