Meelis Kubits: 1000 eestlast Peterburis. Poolt ja vastu. Ülestunnistus #45

Peterburi Jaani kirik. I Foto: Oleg Hartšenko, ev100.ee

Selge see, et 2015. aasta lõpus avalikustatud idee kutsuda 1000 eestlast Peteburi sai välja hüütud kaunis rusuvas keskkonnas. Andsime endale selgelt aru, et mitte kõik inimesed kodumaal ja mitte kõik inimesed naaberriigis ei plaksuta selle peale käsi. Ukrainast pärit püssirohulõhnale lisandus sama aasta sügisel Venemaa sekkumine Süüria konflikti. Rahvusvaheline olukord tootis vastastikust umbusku üha juurde. Seega, valmis tuli olla halvimaks.

“Ülestunnistus” on Meelis Kubitsa iganädalaselt ilmuv artiklisari, mis kirjeldab tema mittetulunduslikku tegevust viimastel aastatel. Lisaks vahelepõiked aktuaalsetel teemadel. Artiklid on täismahus avatud Edasi Eksklusiivi tellijatele. Tere tulemast püsilugejaks!

Eesti ja Peterburi piirkonna kultuurivahetus on nii suurte traditsioonidega ja sügav, et selle kõrgekvaliteedilise olemasolu tõestamiseks puudus vajadus. Fookus oli rahvakunstil, tavakodanike heal tahtel.

Peterburi publik elab siiani Georg Otsa lummuses. Hiljem on seda nõudlust edukalt teenindanud erinevad Eesti orkestrid, koorid, dirigendid. Peterburi südalinnas, kümnekonna minutilise jalutuskäigu kaugusel Maria Teatri kolmest uhkest saalist, tegutseb meie oma Jaani kirik. Kirik täidab lisaks tavapärasele funktsioonile täiemõõdulise kontserdisaali rolli ja tema positsioon Eesti „kultuurimajakana“ Peterburis kasvab iga päevaga.

Kodanikuinitsiatiivi „1000 eestlast Peterburis“ raames oli Jaani kirik hommikust õhtuni meie inimeste käsutuses. Püha Vaimu koor ja Saaremaa Meeskoor, Aivar Sõerdi orelikontsert, Saaremaa rahvatantsijad, Georg Otsa mälestuseks pühendatud kontsert ja Kulle Raigi Otsale pühendatud raamatu „Mister X“ esitlus, Tallinna Muusikaakooli laste esinemine. Takkaotsa veel kahel päeval personaalsed piketeerijad kiriku ees, kelle plagudelt tuli ühtlasi otsida vastuseid, miks viimasel hetkel siiski meie üllas üritus vastu seina tahtis põrkuda.

Aita luua kvaliteetset sisu ja hakka Edasi püsitellijaks 5€/kuus.
Tee püsimakse pangas või mobiiltelefoni teel.

Häid lugemiselamusi!

 

Meelis Kubits

Meelis Kubits

Meelis Kubits on mitme aastakümne jooksul olnud Eesti üks edukamaid suhtekorraldajaid. Viimasel kaheksal aastal on ta investeerinud suure hulga ajast ja isiklikest vahendidest erinevatesse tegevustesse, mis mitte ainult ei mahu kultuuridiplomaatia mõiste alla, vaid on seda omal moel laiendanud. Loe artikleid (61)