Meelis Kubits: 1000 eestlast Peterburis, miks küll? Ülestunnistus #44

Peterburi. I Foto: visitrussia.org

Seda lugu on hea meel alustada uudise refereerimisest, mille kohaselt on alates 1. oktoobrist Eesti kodanikele Peterburi ja Leningradi oblasti külastamine viisavaba. See tähendab, et formaalses mõttes viisa küll on, kuid selle saab täita ise ja elektrooniliselt ning tasu selle eest ei küsita. Nii on see vähemalt hetkel välja lubatud.

“Ülestunnistus” on Meelis Kubitsa iganädalaselt ilmuv artiklisari, mis kirjeldab tema mittetulunduslikku tegevust viimastel aastatel. Lisaks vahelepõiked aktuaalsetel teemadel. Artiklid on täismahus avatud Edasi Eksklusiivi tellijatele. Tere tulemast püsilugejaks!

Idee kutsuda 1000 eestlast Peterburi tekkis teel Jerevani. Seda tüüpi mõtete kommunikatsioonis on võimalik valida kahe strateegia vahel. Esimene lahendus on mõelda asjad, ambitsioonid, riskid ja kulud läbi ning alustada vaikselt eesmärgi poole liikumist – enne sisu, siis teavitus. Teise strateegia kohaselt tuleb hüüda idee koheselt avalikus ruumis välja. Kui muud kokkulepped ei ole seganud, siis olen alati eelistanud teist ja julgemat lahendust. Esiteks, avalikkuses maha jäetud jälg distsiplineerib ennast ja teiseks, momentaalselt liitub inimesi, kes pakuvad lahkelt omi ideid ja tuge lisaks. Oleks ju ebamõistlik võtta midagi väljaspool kodumaad ette ja jätta kasutamata potentsiaal, mis riigi sees inimeste ja nende sidemete näol olemas.

Meelis Kubits

Meelis Kubits on Kultuuripartnerluse SA juhataja, varasemalt Eesti üks edukamaid suhtekorraldajaid. Viimasel kümnel aastal on ta investeerinud suure hulga ajast ja isiklikest vahendidest erinevatesse tegevustesse, mis mitte ainult ei mahu kultuuridiplomaatia mõiste alla, vaid on seda omal moel laiendanud. Loe artikleid (64)