Saja Lugu: Meelis Saaremaalt

Ta elab Saaremaal Salme vallas, on Saaremaal sündinud ja ka üles kasvanud. Kohalikud teavad Meelist nii kohaliku elu aktivisti, vägeva laulu- ja teatrimehe kui ka väga hea politseinikuna. Kombinatsioon, mis paneks vähegi konservatiivsema maailmatajuga inimese kukalt kratsima – kas politseinik saab olla keegi, kes võtab vabamalt ja ehk teeb ka mõne nalja? Sooja südamega Meelis põrmustab arhetüüpset lähenemist politseiametile muljetavaldava järjekindlusega.

Foto: Kaupo Kikkas

Mehe enda sõnul ei kujuta ta elu ette nii, et ta ei oleks politseinik. Samas ei kujuta ta ka ette elu nii, et ei oleks laulmist ja näitlemist. Kõik need on olulisel kohal tema elus ja täiendavad üksteist. Aktiivsus nii töös kui töövälistes tegevustes on teinud Meelisest politseiniku, keda kõik saarlased teavad. Ta peabki oma inimese jaoks olemas olemist kõige tähtsamaks.

Meelise üheks suurimaks teeneks on „Turvalise küla“ projekti käivitamine, mis politsei ja kogukonna vahelise koostöö on viinud uuele tasemele kogu Lääne prefektuuris. Oluline on siinkohal see, et politsei saab teada selle, mis inimestel päriselt hinge peal on ja aitab koos lahendusi leida.

Meelise tegemisi on märgatud – tänavu on ta Vabariigi Presidendi kotkaristi hõberisti teenetemärgi üks saajatest.

Saja Lugu

“Saja lugu” on Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. “Saja lugu” portreteerib neid fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdva teose, mille lavastab Jaak Prints ja kus laval on “Saja loo” peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse “Saja lugu” maailmaesiettekanne toimub festivali JAZZKAAR avasündmusena 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus. “Saja loo” aitab publikuni tuua Viru Keskus ja Eesti Vabariik 100. Loe artikleid (70)