Hedvig Hansoni intervjuu: Mari Kalkuni ehedad jõulud

Mari Kalkun I Foto: Taavi Tatsi

Mari Kalkun on mulle meelde jäänud omapärase vibreeriva häälega, veenva artistina ja iseteadliku naisena. Veel veetleb mind tema juures värvidevalik, mida ta alati koos kannab. Punane ja sinine. Kaks dominantset värvi, punane rõhutamas Mari kirglikkust ning hakkaja-loomust, sinine toetamas tema põhjamaist sügavust.

Mari, oled peale põnevat Jaapani tuuri jõuludeks tagasi kodumaal. Need, kes pole Jaapanisse ega jaapanlastesse süvenenud, neile seostub jaapanlane eelkõige oma fotoaparaadi ja uudishimuliku olekuga kõige suhtes. Millised tundusid jaapanlased Sulle, kas nad teadsid Eestit?

Enamik neist ei tea Eestit, aga nad on tõesti väga vastuvõtlikud ja huvitatud, peale mu kontserti ütlesid paljud, et tahavad Eestisse tulla. Ja kusjuures nad tulevad ka! Ses suhtes on jaapanlased hästi sümpaatsed – mida lubavad, see saab ka tehtud. Nad on väga lojaalsed.

Hedvig Hanson

Hedvig Hanson on Edasi kaasautor. Tuntud peamiselt tundliku muusikuna, kuid tegelenud ka kirjutamisega, ta on teinud kaastööd Postimehele, ERR Kultuurile, ajakirjale Sensa ja Eesti Naine. Hedvig on kirjutanud ka kaks raamatut - dokumentaalne traagiline lugu näitlejannast vanaemast, "Jutustamata lugu. Ellen Kaarma." (2012) ning isiklik, maa- ning artistielu päevik, "Kirju mandrilt" (2016). Loe artikleid (128)