Kunstiorbiidil. Kingime jõuluks eesti kunsti

Alexei Gordin “By Appointment” - "Kokkuleppel", 2021, akrüül lõuendil. Kogo galerii.

Tähtpäevadeks otsime lähedastele kinke, mis nende meelt rõõmustaksid ning millel oleks ka kestvam hingeline ja vaimne väärtus. Sellist kogemust saab pakkuda kirjanduse, muusika ja kunsti kinkimine. Lisaks koduseinte rikastamisele toetab kunsti soetamine olulisel määral kohalikke kunstnikke.

Kust aga kunsti osta? Millist kunsti osta? Käesolevas loos uurime kunsti soetamise võimalusi ja kunstiostudega seotud pakitsevatele küsimustele vastavad kolme Eesti galerii esindajad: Lilian Hiob (Temnikova & Kasela), Piia Ausman (Haus Galerii) ja Liina Raus (Kogo galerii).

Millist kunsti saab teie galeriist soetada?

Temnikova & Kasela: Oleme suunatud eelkõige kaasaegsele kunstile. Tihti on kaasaegne kunst – eriti nooremate kunstnike teosed, kelle CV on alles täienemas – soodsam kui klassika, kuid selle väärtuse tõusupotentsiaal on suur. Teiste hulgas esindame näiteks Kaido Ole, Jaan Toomikut, Kris Lemsalu, Edith Karlsonit ja Merike Estnat.

Maria Helen Känd

Maria Helen Känd on kuraator-projektijuht Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM), kes ülejäänud ajal õpetab keskkoolis ja viljeleb kultuurikriitikat. Edasile kirjutab Maria Helen kunstiteemadel. Loe artikleid (16)