Aivar Kajakas: puhta spordi nimel. Gladiaatorid tehku, mis tahavad?

On kõlanud ka arvamusi, et „sport on ju meelelahutus ja las gladiaatorid areenil siis teevad, mida tahavad!” Päriselt?!

Purjelauatreener ja sportlik mõtleja Aivar Kajakas avaldab oma arvamuse puhta spordi võimalikkuse üle. Aivar on olnud Eesti noortemeister moodsas viievõistluses, purjelaudurina maailmas esimese 80 hulgas ja igapäevaselt seotud võistlusspordiga ligi 30 aastat.

Lumi tuli jälle maha ja valgeks läks maa. On olnud suurepärane talv! Läksime Otepääle suusalaagrisse, et kõigest sellest maksimaalselt osa saada.  Suusatasime iga päev ja hullasime õhtuti mäe peal. Ei midagi hirmus massiivset, kuid mõne päevaga tuli 110 kilomeetrit, pluss tundide kaupa lumelauaga mäel.

Pidasin kaks loengut. Esimeses rääkisin suusatehnikast ja teises psühholoogiast. Kumbki poolteist tundi. Õhtuti õnnestus spordiklubi Sparta tegelastega ka vanemate spordimeeste juttu ajada ja kui nägin Marguse spordibaasi fuajees laskesuusatajaid Regina Oja ja Kalev Ermitsat, ei suutnud ma kuidagi vastu panna – läksin ja viskasin neile käppa, soovisin edu ja tänasin sportlike elamuste eest! Elu oli selline…talvine lill.

Aivar Kajakas

Aivar Kajakas on purjelauatreener ja sportlik mõtleja, kes oma artiklites käsitleb erinevaid teemasid omapäraste ja pisut ketserlike vaatenurkade alt, heites kinda dogmamõtlejatele ja juurdunud arusaamadele. Aivar on olnud Eesti noortemeister moodsas viievõistluses, purjelauas maailma ränkingu esimese 80 hulgas ja igapäevaselt seotud võistlusspordiga ligi 30 aastat. Loe artikleid (2)