Hedvig Hanson: vastuseks meestele. Kuidas mõista naist?

Olen saanud oma intiim- ja pereeluteemaliste artiklite peale Edasis mitmeid kirju meestelt, pereisadelt. Need ei ole meelitavad kirjad, need on arutlevad kirjad. Olen sellest meelitatud. Sest mulle meeldib kuulata inimeste lugusid. Eriti meeldib mulle kuulata avatud meeste lugusid, kes tunnistavad, et nad peavad õppima.

Selle mõtiskluse avaldumise eest olen tänulik oma lähedastele, tuttavatele, kirjutajatele, kes on oma lugusid jaganud. Ilma teie kogemuseta ei oleks ma söandanud oma äratundmisi kinnitada. Vahel on nii, et sinult küsitakse, aga sa ise saad neist küsimistest vastuseid. Kõigel on kõigega seos.

Olen saanud ise palju rohkem meestest aru. Nende hirmudest, nende kompleksidest, alaväärsustundest, armukadedusetundest, seksuaalsest frustratsionist, jõuetusest…küsin alati siis mehelt, kuidas olid ta suhted isaga – tihti on neil meestel puudu olnud tunnustav ja toetav isa, mõelgem selle peale!

Humoorikas ütlus kõlab: “Kui naine abiellub, siis ta arvab, et mees muutub, aga ei muutu. Kui mees abiellub, arvab ta, et naine ei muutu, aga muutub!”

Üks nelja lapse isa, kes mulle kirjutas, kirjeldas just valuliselt seda naise muutumist, mis on talle arusaamatu. Oli kord soe ja hell abikaasa, nüüd ei paista aitavat ka romantilised hetked, mida mees korraldab, nähtavat kasu ei ole ka koolitusest, kus mees on käinud, et õppida tundma naist paremini seksuaalses plaanis…oma naine kodus on morn ning end töösse uputanud…

Üks õnnetu pereisa kirjutas mulle, et ta ei talu seda draamat, ei taha koju minnagi! Aga siinsamas, kus on raskus, on ka lahendus! Vastasin siis mehele, et ole mees ja talu need naise kõikumised ära, näita, et saad sellega hakkama. Et sa ei jäta teda raskel hetkel. Et oled kohal. Sa ei pea ütlema: “Ära nuta!” Pigem ütle: “Nuta ära!” Või küsi temalt otse – mida ta tahaks, et teeksid, kui ta nõnda kukub.

Aita luua innustavat ja harivat keskkonda – hakka püsitellijaks!
Tasuliste artiklite lugemiseks on 2 võimalust: loo EDASI.org lugejakonto ja tee PÜSIMAKSE PANGAS (5€/kuus).
Teine võimalus on ZLICK mikromakseteenus, kus makse toimub mobiiltelefoni teel.

Häid lugemiselamusi!

Hedvig Hanson

Hedvig Hanson

Hedvig Hanson on Edasi kaasautor. Tuntud peamiselt tundliku muusikuna, kuid viimastel aastatel tegelenud üha enam ka kirjutamisega, ta on teinud kaastööd Postimehele, ERR Kultuurile, ajakirjale Sensa. Kel huvi rohkem Hedvig Hansoni maaelu kohta teada saada, siis tema raamat “Kirju mandrilt” räägib suures osas just aastaringist maal, tegevustest ja tundmustest, kergustest ja raskustest, mis maaeluga seotud. Loe artikleid (68)