Kuidas luua head meeskonda? Google’i avastus

The New York Magazine kirjutab, mida Google õppis ja avastas selle kohta, kuidas luua parimat meeskonda.

2012.a. käivitas Google projekti Aristotle, et uurida sadu firmasiseseid meeskondi ja aru saada, miks mõned tiimid koperdavad ja teised õitsevad. Projekti kaasati firma parimad statistikud, organisatsiooni-psühholoogid, sotsioloogid ja insenerid.

Uurijad tuhnisid esmalt läbi akadeemilised uurimused heade meeskondade kohta ja kõrvutasid siis  Google’i meeskondi nende leidude valguses. Kuid nad ei suutnud avastada mingit läbivat mustrit.

At Google, we’re good at finding patterns. There weren’t strong patterns here.

Lõpuks, peale 3 aastat intensiivset tööd ja infokogumist ja töötlemist jõuti samale järeldusele, mida head juhid on alati teadnud –  parimates tiimides meeskonnaliikmed kuulavad üksteist ja näitavad välja oma tundeid ja on osavõtlikud kaaslaste tunnete ja vajaduste osas.

Projekt õpetas Google’le, et inimesed tahavad olla autentsed ja nemad ise, sõltumata, kas nad on tööl või kodus. Kui inimene tunneb end psühholoogiliselt kindlalt ja saab meeskonnas olla tema ise, siis on ta ka tööd tehes rohkem “kohal” ja tulemuslikum.

Projekt oli ka meeldetuletuseks firmadele, et edu on sageli rajatud kogemustele – suhetele, tunnetele, kommunikatsioonile – ja kõike optimeerida ei ole võimalik.

 Loe pikemalt The New York Magazine