Marian Võsumets // Vlog: berliinlasega müürist, holokaustist ja karrivorstist. “Itaaliast Berliini” #8

Berliini teine episood algab hommikujooksuga Charlottenburgi pargis Lääne-Berliinis. Seejärel suundume koos kohalikuga linna avastama.

Kuulsaim Berliini tänavatoit on loomulikult vorst. Lisaks bratwurstile lööb laineid karrivorst – jumal teab, kes sellele mõttele tuli, kuid proovisime ära. Põhiroad trendikas Sony Centeris meenutavad eestlase jõululauda, kuid miks on kartoffelsalad külm? Holokausti memoriaal ja kurikuulus Berliini müür on kõige muu hulgas kohustuslikud. Eriti hea kui  Sul on kohalik giid ja üle 30 kraadi suvesooja.

Ajakirjanik ja elustiiliblogija Marian Võsumets jätkab reisivideotega Berliinis, mille juhatas sisse sooloreis Itaaliasse. Avastused Berliinis jätkavad 6-osalist Itaalia sarja.

Marian Võsumets

Marian Võsumets

Marian Võsumets on teleajakirjanik ja filmiprodutsent. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli ajaloo erialal, käsitledes oma lõputöös Nõukogude ideoloogia avaldumist Eesti Raadios aastatel 1940-1941. Ta on töötanud Rahvusringhäälingus, Postimehes ja Kanal 2-s ning juhtinud Balti Filmi- ja Meediakooli veebisaadet Fookus, mis valiti 2015. aastal ERM-i püsiekspositsiooni kui 2010ndate meediaplatvormide kujundaja. Mariani esimene täispikk dokumentaalfilm The Body Fights Back linastub tänavu novembris PÖFF-il. Film käsitleb kehakultust, iluideaalide survet üksikisikule ja Suurbritannias hoogu koguvat dieedivastast liikumist. Loe artikleid (18)