Marian Võsumets // Vlog: autentne itaalia köök. “Üksinda Itaalias” #5

Reisipäeviku viiendas osas tutvustab Marian autentset Itaalia kööki. Milline ikkagi on see kõige ehedam ja algupärasem Itaalia hõrgutis? Rõhuasetusega Toskaana keskuse Firenze eripäradel, saame teada, millal ja kuidas on õige juua aperitivot ning miks on vürtsikad liharoad kohalike seas nii populaarsed.

Pitsa ja pasta kõrval on itaalia köök lõputult rikas selliste toitude poolest nagu Bistecca alla Fiorentina, Porchetta ja Peposo. Firenzes teeb ciabatta-lembusele silmad ette hoopis foccaccia eelistamine. Cappuccino joojatel tasub olla valvas, sest Eestis kange kohvijoogina tuntud tassikest kohtab Itaalias vaid hommikusöögilauas.

“Üksinda Itaalias” on 6 osast koosnev reisipäevik, milles ajakirjanik ja elustiiliblogija Marian Võsumets rändab läbi Põhja- ja Kesk-Itaalia.

Marian Võsumets

Marian Võsumets

Marian Võsumets on teleajakirjanik ja filmiprodutsent. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli ajaloo erialal, käsitledes oma lõputöös Nõukogude ideoloogia avaldumist Eesti Raadios aastatel 1940-1941. Ta on töötanud Rahvusringhäälingus, Postimehes ja Kanal 2-s ning juhtinud Balti Filmi- ja Meediakooli veebisaadet Fookus, mis valiti 2015. aastal ERM-i püsiekspositsiooni kui 2010ndate meediaplatvormide kujundaja. Mariani esimene täispikk dokumentaalfilm The Body Fights Back linastub tänavu novembris PÖFF-il. Film käsitleb kehakultust, iluideaalide survet üksikisikule ja Suurbritannias hoogu koguvat dieedivastast liikumist. Loe artikleid (18)