Mart Kase: mul on kogu aeg, mida oodata

Talikalastus

Praegu on nii, et peale lüpsi ja hommikusööki võtan suure kirve ja astun tiigi purdele. Põmm, põmm ja tekkiva jää sisse löön augud. Uurin, et kuidas on ööga jää edasi läinud. Hetk hiljem vaatan ilmateenistuse veebilehelt, et kuidas on maapinnatemperatuur öö jooksul siinkandis muutunud.

Ei midagi head praegu, sest kuigi on õdus varajane talveilm, siis jää tekib tänavu aeglaselt. Lumi segab korraliku ja tugeva jää tekkimist. Ma ei saa veel kalale minna. Talikalastus on mu põhihobi ning hooaja saab sel aastal avada juba novembris, kuid mitte veel lähipäevil. Positiivne ootamine on tegelikult elu väga suur osa.

Juba paari nädala pärast hakkame abikaasaga kevadet ootama, sest võtame ette oma põllu plaani ning paneme paika, et kuhu midagi istutame ja külvame. Vahepeal käime küntud maapinna ääres seismas ja kujutluspilti loomas. Elus saab oodata mitmeid asju korraga, näiteks nii porgandeid, suhkruherneid ja põldube.

Mart Kase

Mart Kase elab Valgamaal Karula vallas Kaagjärve külas ning kasvatab oma talus kitsi. Mart on eelnevalt pealinnas töötanud nii teatris kui reklaamiagentuuris, nüüd lihtsalt vajas elu uut väljakutset. Mart kirjutab Edasile, kuidas paistab Eesti elu väljaspool Tallinnat. Mardi taluelust räägib blogi www.metsikelu.ee/blogi. Loe artikleid (144)