Podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”Gunnar Toomemets: edukad juhid suunavad teadlikult tiimiliikmete arengut

Psühholoog ja koolitaja Veiko Valkiaineni juhtimisblogi ja podcast‘i seekordseks vestluskaaslaseks on Luminor Eesti juht Gunnar Toomemets. Oma ligi 20 aastase finantssektori kogemuse jooksul on Gunnar juhtinud mitmeid Swedbanki üksusi. Tal on tugev teiste juhtide mentorluse kogemus Fontese Mentorite Programmi raames, samuti on ta aktiivne Eesti Mentorite Koja tegevuses. Gunnariga räägimegi, mida tema juhi töös oluliseks peab ning milline on tema enda juhtimisbränd.

Mõtteid vestlusest:

  • Edukad juhid, ja just eelkõige need juhid, kes mind on karjääri jooksul mõjutanud, oskavad väga hästi silmas pidada, mis on ühe või teise tiimiliikme võimalikud tuleviku arengusuunad. Et sul on juhina kogu aeg selge nägemus iga tiimiliikme võimalikust arengutrajektoorist kahe või kolme aasta perspektiivis. Ja see ei tähenda seda, et kui see inimene peaks ütlema, et ma kolme aasta pärast, Gunnar, ei pruugi töötada enam sinu ettevõttes, vaid olen näiteks eraettevõtja, siis ma tema arengusse ei investeeri. Olenemata sellest, mis tulevik toob, sa selgelt ikkagi panustad tema arengusse, sest see inimene on sinu jaoks väärtuslik ja sa oled ta täna oma tiimi valinud.
  • Tugevad juhid mõtlevad teadlikult koos minuga, kuhu tiim on teel – mitte et me ei vaata ainult olemasolevat ametipositsiooni, ainult seda äri ja konkreetset väljakutset, kus keegi hetkel asub, vaid vaatame tiimiliikmete arengule laiemalt otsa. Oluline on hoida kuklapekis seda pikemat vaadet, et mis on need mõned inimese tavaampluaast väljas olevad projektid, kus ta saab ühelt poolt luua väärtust olemasolevate oskuste raames, kuid mis samas annab see talle ka võimaluse arendada endas mingeid olulisi uusi kompetentse, millest tal oleks tulevikus kasu. Ma usun, et edukad juhid oskavad hoida silme ees oma tiimiliikmete tulevikuväljavaateid ning sellest lähtuvalt ka võimaluste piires nende tööd kujundada. Seda sama arengule suunatuse võimekust olen alati ise ka oma juhtides hinnanud.
  • Siinkohal ei tohi juhid ära unustada ka iseennast. Nimelt, kui te küsite oma tiimiliikmetelt, kus nad võiksid oma karjääris viie aasta pärast olla, siis on oluline olla teadlik ka sellest, millal te ise juhina endalt viimati sama küsimust küsisite. Ja see vastus võib olla väga lihtne, et ma olen viie aasta pärast täpselt samal positsioonil, täpselt samas ettevõttes, sest siin on nii palju veel teha. Aga võib-olla on vastus sellest erinev. Ja isegi, kui sa oled samal positsioonil, siis mõtle korraks läbi, mis on need aspektid, mida sina tahaksid endas meeskonna juhina arendada. Milles sa tahaksid olla veel parem selleks, et olla tulemuslikum juht – et sinu inimesed ja meeskond oleksid veelgi õnnelikumad ning tahaksid sinu juures veel pikalt panustada? Minu soovitus juhtidele on järjepidevalt küsida endalt, kuidas ma saan toetada oma tiimiliikmete arengut ja sealjuures iseenda arengut ka.

Veiko Valkiainen

Juhtimisblogi ja podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” eestvedaja Veiko Valkiainen on psühholoogia ja psühhoteraapia alase hariduse ning üle 15-aastase juhtimise arendamise alase töökogemusega professionaal, kes keskendub oma töös meeskondade tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Loe artikleid (81)