Meediaülevaade: naabrid räägivad. 11.11.23

“Naabrid räägivad” on rubriik, mis käsitleb paar korda kuus lähimate naaberriikide (Soome, Rootsi, Läti, Venemaa) meedias kajastamist leidnud teemasid, mis võivad ka Eesti lugejale huvi pakkuda.

Soome

Käärijä – Aasta Nimi

Muusik Jere Pöyhöneni esinejanimi Käärijä on valitud Helsingi ülikooli nimeuurijate poolt tänavuse aasta nimeks. Žürii tõstis oma teates esile nii Käärijä edu Eurovisioonil kui ka hilisemat tõusu rahvusvaheliseks staariks. Lisaks nimele Käärijä tegi žüriile eriti heameelt see, et tema eurolaul oli soome keeles, sest žürii hinnangul on Soomes valdav mõte, et rahvusvaheline edu eeldab inglise keele kasutamist. Loe edasi: YLE

Ain Hinsberg

Ain Hinsberg on Pärnust pärit turismimajanduse asjatundja, kes on külalislahkusmajandust uurinud ja kogu Läänemere regioonis edendanud viimased 25 aastat. Külalislahkusmajandus tegevusvaldkonnana on riigi majandusele olulise mõjuga nähtus, mis eeldab valdkonnas tegutsejatelt regulaarset kursisolekut naaberriikide elanike jaoks oluliste teemadega, aga ka analüüsima Eesti kuvandit naabrite vaatenurgast. Loe artikleid (165)