Saja Lugu: Maie Võrumaalt

Foto: Saja Lugu meeskond

Maie on terve elu elanud Võru külje all ning see koht on tal südames. Tema sugupuus segunesid alles mõni põlvkond tagasi setu, vene ja eesti veri. Oma lühikese elu jooksul on ta omajagu läbi teinud – kümme aastat tagasi ei usaldanud ta inimesi, kuid tegi vaikselt endaga tööd. Maie alustas vabatahtlikuna loomade varjupaigas, seejärel suundus noorsootöösse, et panustada noorte arengusse, samuti on olnud aktiivne naiskodukaitses. Praegu astus ta ajateenistusse ning on lõpetamas rühmaparameediku kursust. Tal on kaks last, toetav abikaasa, kolm kassi ja kaks koera. Teda nähakse enamasti positiivse ja energiast pakatava inimesena, kuid samas mäletab ta seda pimedat kohta, kuhu ta keeldub tagasi minemast ning proovib toetada teisi sinna mitte sattumast.

Saja lugu” on dokumentaalne portree Eestist läbi tema inimeste. Neid on sada ja nad on pärit sajast erinevast Eesti paigast. Portreed valmimisprotsessist ilmuvad eksklusiivselt ajakirjas EDASI kogu 2018. a jooksul, igal nädalal 2 lugu. Kõik lood on leitavad siit.

Saja Lugu

“Saja lugu” on Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. “Saja lugu” portreteerib neid fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdva teose, mille lavastab Jaak Prints ja kus laval on “Saja loo” peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse “Saja lugu” maailmaesiettekanne toimub festivali JAZZKAAR avasündmusena 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus. “Saja loo” aitab publikuni tuua Viru Keskus ja Eesti Vabariik 100. Loe artikleid (70)