Saja Lugu: Elmu Pärnu-Jaagupist

Foto: Kaupo Kikkas

Sel nädalal käisime Elmu juures. Sünnipäraselt oli ta muidugi Helmut, aga siis isa ütles, et korrat, teeme sust Eesti poisi, võttis algusest ja lõpust ühe tähe maha ja jäigi Elmu. Elmu paneb alates aastast 1979 iga päev oma elu kirja, hetkel kulub tal selleks hommikuti viis tundi, et eelmine päev kirja saada. Köidetud käsikirju on sadades kilodes. Küsimuse peale, miks ta seda kõike teeb, vastas Elmu väga ilusti – kui ise tõde kirja ei pane, siis asendatakse see ajapikku valega. Elmu on täna 88-aastane ja hetkel on tal plaanis elada 104- aastaseks. Aga nagu ta ise ütles, et see number läheneb nii suure kiirusega, et võibolla on vaja veel pikendada.

Saja lugu” on dokumentaalne portree Eestist läbi tema inimeste. Neid on sada ja nad on pärit sajast erinevast Eesti paigast. Portreed valmimisprotsessist ilmuvad eksklusiivselt ajakirjas EDASI kogu 2018.a. jooksul, igal nädalal 2 lugu. Kõik lood on leitavad rubriigis siit.

Saja Lugu

“Saja lugu” on Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. “Saja lugu” portreteerib neid fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdva teose, mille lavastab Jaak Prints ja kus laval on “Saja loo” peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse “Saja lugu” maailmaesiettekanne toimub festivali JAZZKAAR avasündmusena 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus. “Saja loo” aitab publikuni tuua Viru Keskus ja Eesti Vabariik 100. Loe artikleid (70)