Raamatuarvustus. Maia Tammjärv: Lilli Luugi ilmad ja silmad

Lilli Luuk. Foto: erakogu

Lilli Luugi esimene romaan “Minu venna keha” ja esimene novellikogu “Kolhoosi miss” ilmusid möödunud sügisel üsna samal ajal. Lähedalt vaadates paistab ikka, et Lilli Luugi romaan on justkui pikaks venitatud novell, ehk ülemäära keeruline veel pealekauba. Aga novellid on tõhusad.

Arvustus on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja kevadnumbris, mis on saadaval suuremates kioskites üle Eesti ja jaekaupluste ajakirjandusletis.

Alles 2017. aastal oma esimese novelli avaldanud Lilli Luugi tähelend on olnud teenitult kõrge – seda näitavad kaks Tuglase novellipreemiat (sealhulgas sellesama esimese avaldatud novelli “Auk” eest), kirjanikupalk ning lugejate ja kriitikute soosiv tähelepanu. Teisalt on ju loogiline, et autor ei pruugi nipsust igas žanris puhast kulda kirjutada, ehk piisabki esmalt ühe žanri valdamisest, küll siis aeg annab muus arutust? Nii tundub mulle ikka, et Luuk on vähemalt 2023. aasta märtsi seisuga veel eelkõige novellikirjanik.

Maia Tammjärv

Maia Tammjärv on Müürilehe kirjandus- ja teadustoimetaja ning Klassikaraadio kirjandussaate "Gogol" toimetaja. Loe artikleid (3)