Hanna Maria Antson: vaimsel trennil on tähtis roll. “Teel olümpiale”

Swiss Freeski Tour, Slopestyle NB, Leysin, 28.01.2023

Esimestest võistlustest üle väga pika aja.

Rubriigis “Teel olümpiale” saab lugeja elada kaasa perspektiivika ja pühendunud vigursuusataja Hanna Maria Antsoni teekonnale oma suure unistuse poole – saada järgmiseks eestlasest naistippsportlaseks freestyle-suusatamises pärast Kelly Sildarut ja pääseda 2026. aasta taliolümpiamängudele Milanos ja Cortina d’Ampezzos. Alates 2022. aasta septembrist õpib ja treenib Hanna Šveitsis Davosi suusaakadeemias. Kolumnides kirjeldab Hanna ausalt oma mõttemaailma ja erinevaid katsumusi, millega tal tuleb rinda pista. Edasi on Hanna Maria Antsoni toetaja. Loe Hanna eesmärkide ja missiooni kohta tema kodulehelt ning kui see sobib Sinu ettevõtte väärtustega, siis kaalu võimalusel pühendunud noorsportlase toetamist teel tippu.

Jõuludeks ja aastavahetuseks saabusin koju, Eestisse. See aeg oli täidetud paljude meeldivate ja rõõmustavate sündmuste ning tegevustega. Võin kindlalt öelda, et jõulud on tähistatavatest pühadest mu lemmikud. Ma armastan seda aega, mis on täidetud küünalde, jõulumuusika, hea toidu, lumesaju, koosolemise ja palju muu südantsoojendavaga. Mulle meeldivad jõulutraditsioonid ning ma ootan neid igal aastal pikisilmi, kuigi mõne jaoks võivad aastast aastasse samade asjade uuesti ja uuesti tegemine tunduda üksluise ja igavana. Mulle see just meeldib. Jõulud ja aastavahetuse veetsime väiksemas pereringis. Armastan oma perekonda tohutult. Oleme ülimalt lähedased ja mulle meeldib väga nendega aega veeta. Seega olen ma rohkem kui tänulik selle eest, et sain jõuludeks ja aastavahetuseks koju tulla ning peamiselt just perega koos olla. Samas tajusin ka, et ma üritasin Eestis igal võimalikul moel vältida üksi olemist või üksinda millegi tegemist. Ma tahtsin Eestis viibimise aega teistega koos olemiseks maksimaalselt ära kasutada ning mõtlesin, et ainult praegu, paar nädalat, on mul see võimalus. Minu meelest annab see järjekordselt tunnistust sellest, kuivõrd ma neist Šveitsis olles puudust tunnen. Tahaksin nii väga nendega koos siin olla.

Hanna Maria Antson

Hanna Maria Antson on noor freestyle-suusataja, kelle eesmärk on jõuda 2026. aastal toimuvatele taliolümpiamängudele Eesti esindama. Hetkel õpib ta Šveitsis Davosis suusaakadeemias. Loe artikleid (3)