Eesti Vabariik 100: Globaalsed eestlased. #24 – Timo Rein: mis hetkest saab kellestki hea müügiinimene?

Globaalsed eestlased on Rainer Sternfeldi juhitud veebisaade Memokraadis eesmärgiga luua mälupilt Eesti mõtlejatest üle maailma. Podcasti seekordne külaline on Eesti ühe edukama tarkvaraettevõtte Pipedrive kaasasutaja ning tegevjuht Timo Rein. Väikesest kuue inimesega alustanud iduettevõttest on seitsme aastaga saanud üks maailmas kiireimini kasvav müügitarkvara pakkuja, kus täna töötab üle 250 inimese.

Ülikoolis psühholoogiat õppinud Timo müügikogemus algas raamatute müümisega, millele järgnes müügikoolitaja töö. Sellest saadud õppetundide tagajärjel tekkis mõte luua tarkvara, mis aitaks müügiinimestel oma tööd paremini teha. Räägime Pipedrive’i sünniloost ning ettevõte arengust. Kuna eestlaste kohta kuuleme tihti, et ega me müüa ning turundada ei oska, siis kuidas saab sel juhul üheks parimaks müügitarkvara loojaks just Eesti ettevõte?

Ma usun, et hästi palju asju sõltub sellest, kas sa lähed midagi tõsiselt üritama.

Mõtteid vestlusest:

  • “Ma mõtlesin, et mina küll ei oska müüa, ma pole kunagi seda teinud, aga ma vähemalt suudan tööd teha. Mõtlesin, et okei, ma teen selle töö osa siis vähemalt ära.”
  • “Kui sa küsid, et kuidas müüa müügitarkvara, siis kõigepealt tuli seda hakata müüma nii nagu me seda kunagi ei olnud teinud ehk interneti kaudu ilma inimestega suhtlemata.”
  • “Müümise taga on tegelikult ju teiste inimeste poole pöördumine, kes on sinu jaoks võõrad, ja nendega suhete loomine ning arusaamine, et kas seal on ka võimalus koostööd teha, sest sul on midagi pakkuda, mille järgi on teistel vajadus.”
  • “Mis eristab inimest, kes saab väga hästi müümisega hakkama ja inimest kes ei saa, siis see, kes saab on jõudnud sellisesse kohta, kus ta saab selle pingega hästi hakkama.”
  • “Meie rahvuskultuurile on omane, et kui keegi üritab midagi ja läbi kukub, siis on näpp selles suunas kerge kahjurõõmuga, et noh ma ju ütlesin.”
  • “Enamus asju, mis ma arvan et meil on Eestis õnnestunud heale tasemele viia on kinni selles, et inimesed on käinud ringi ning näinud, kuidas teised inimesed asju ajavad. Neil on tekkinud paremad mõtted, mida nad on kodumaal teostanud. Ma tahaks, et see jätkuks.”

Saade on salvestatud 1. juunil 2017. aastal Räniorus. Head kuulamist!