Meediaülevaade: naabrid räägivad. 22.10.22

“Naabrid räägivad” on rubriik, mis käsitleb paar korda kuus lähimate naaberriikide (Soome, Rootsi, Läti, Venemaa) meedias kajastamist leidnud teemasid, mis võivad ka Eesti lugejale huvi pakkuda.

Soome

Helsingi–Tampere kiirraudtee otsused lükkuvad

Suomi-rata ehk Helsingi–Tampere kiirraudtee tarbeks, mis võimaldaks kahe linna vahel rongiga praeguse pooleteise tunni asemel tunniga kohale jõuda kulgemisliini “joondamiseks” võeti äsja mitu kuud lisaaega. Erinevad osapooled soovisid rohkesti täiendavaid selgitusi, kuna tundsid, et otsuse tegemiseks ei ole saadud veel piisavalt teavet. Variante on praegu valikus kaks: kas täiesti uus kiirraudtee otsast lõpuni või praeguse põhiliini lisarööpad ja parandused. Loe edasi: YLE

Ain Hinsberg

Ain Hinsberg on Pärnust pärit turismimajanduse asjatundja, kes on külalislahkusmajandust uurinud ja kogu Läänemere regioonis edendanud viimased 25 aastat. Külalislahkusmajandus tegevusvaldkonnana on riigi majandusele olulise mõjuga nähtus, mis eeldab valdkonnas tegutsejatelt regulaarset kursisolekut naaberriikide elanike jaoks oluliste teemadega, aga ka analüüsima Eesti kuvandit naabrite vaatenurgast. Loe artikleid (167)