Tuuli Kochi intervjuu Meelis Kubitsaga: vastutamatus on trend, see on narkosõltuvus

Meelis Kubitsa harva kirjutatud tekstid või antud intervjuud on Eesti ühiskonnas alati leidnud laiapõhjalist vastukaja. Meil on hea meel avaldada kõige värskem neist, omamoodi sünnipäevakingitusena Edasile, esimese aastapäeva eelõhtul. Ja suur tänu Tuuli Koch, et ära tegid.

Tuuli Koch: Sisukast sõnast ja unistustest ja ideedest on viimasel ajal päris suur puudus, mistõttu olen Sulle viimase paari aasta jooksul saatnud kindlasti vähemalt paar sms-i, et kui järgmine kord on kihk rääkida, siis räägi minuga. Olin Eesti Ekspressi peale paari Sinu intervjuu pärast siiralt kade! Jõudsin ära oodata ja hea on nüüd vestelda Janecki loodud keskkonnas.

Meelis Kubits: Mina omakorda ei küsi, miks Sa Postimehest ära tulid, sest mind huvitab pigem see, kuidas Sa nii pikalt seal olid. Ma ei pea konkreetselt silmas ainult Sind ja Postimeest, vaid ka Sulev Vedlerit, Kärt Anveltit ja veel mõnda Eesti poliitikast kirjutavat ajakirjanikku. Kuidas teha head ajakirjandust 20+ aastat, kirjutada teravalt, julgelt, mitte kaotada allikaid või vähemalt riskida nende kaotamisega. Minu fantaasia ilmselt ei võta kinni pooltki mõjutuspaketist, mida teile on pakutud. Meelitused, ähvardused, silma tegemine. Ava seda veidi ja siis räägime.