Kristjan Port: NFT – Nucking Futs Thingy

Kristjan Port. Illustratsioon: Toon Vugts

Nagu bitcoin, elas ka NFT rahavaest tutvumise perioodi. Kusagil 2020. aastal toimus osav müügikampaania, mis äratas pimestava ahnuse olla esimeste, st rikaste ja õnnelike ninasarvikute seas. Müüdi õigusi ahvipiltidele, spordivõistluste videoklippidele, arvutimängude virtuaalsetele “asjadele” jne. Keegi ilmselt ei mõelnud, mis on nende sisuline väärtus. Mõeldi vaid instrumentaalsele kasumi saamise võimalusele. Näiteks Sotheby’se oksjonil müüdi 3,6 miljoni dollari eest Pepe-konnaga pildi NFT. Palju õnne!

On suvine pühapäev, peaaegu keskpäev. Jean ja Berenger võtavad istet kohviku terrassil. Vesteldakse palavast ilmast, teineteise elust, rõivastest ja linna igavust peletavast alkoholist. Aeg näib seisvat, kui taamalt kostab äkki suurel kiirusel läheneva võimsa ning raske looma kappamist ja lõõtsutamist. “Ninasarvik!” kõlavad ehmunud hüüded.

Pärast esialgset šokki, intrigeerivat huvi ja pahameelt, et linnas ei tohiks lubada ninasarvikuid vabalt jooksma, hakkab koitma, et midagi on väga, väga valesti. Linna elanikud muutuvad üksteise järel ninasarvikuks! Esmalt lämmatas linlasi õudus ja hirm, aga kui seletamatu nakkus üha enam maad võttis, hakkas enamusele tunduma, et ninasarvikuks muutumine ongi hea.

Kristjan Port

Kristjan Port on spordibioloog ja Tallinna Ülikooli õppejõud. Kord kuus kirjutab ta Edasile kolumni teemal, kuidas lihaste kasutamine teeb rõõmu peale ja vastupidi. Loe artikleid (49)