Podcast “Tagasi”Martin Laine: kui sotsiaalmeedia muutub toksiliseks, siis muutub selliseks ka peavoolumeedia

Martin Laine ja Mikk Pärnits.

Edasi podcast’is “Tagasi” on külas Ekspress Meedia uuriva toimetuse ajakirjanik Martin Laine. Jutuks tuleb Eesti suurima ajalehe Postimees ümber toimuv, Eesti arvamusvälja madal kvaliteet ning selle parandamise võimalused sh uue meedia konkurentsivõime vana meedia kõrval.

“Tagasi” on Edasi podcast, kus kirjanik ja kultuurikriitik Mikk Pärnits kohtub Eesti kultuuris ja elus silmapaistvate isikutega ning puudutab vestluse käigus ka neid teemasid, millele mõtleme, aga millest võib-olla ei julge juttu teha.

Mõtteid vestlusest:

  • Martin Laine: Lahkusin Postimehest suure tüliga, mind häirisid väga need arengud, mis seal toimusid, ma ei olnud üldse erapooletu. Aga ma üritan nüüd erapooletu olla seda öeldes, et palju on igasuguseid vandenõuteooriaid Postimehega seoses, mis paika ei pea. Aga mis peab paika, on see, et nad on eriti arvamusküljed kujundanud omaniku vaate järgi.
  • Mikk Pärnits: Näide silmakirjalikkusest on see, et Postimehel ei olnud mingit probleemi anda Varro Vooglaiule platvormi siis, kui Vooglaid tümitas naisi ja vähemusi, aga siis, kui ta läks lõpuks Postimehe ajakirjaniku kallale, siis lõpetati saade “Lobjakas vs. Voolaid” ära.
  • Martin Laine: Ühel hetkel oli ilmunud palju selliseid arvamusi, et mis siis, et Peeter Helme lastevastases seksuaalkuriteos süüdi mõistetud on, aga inimene peab saama ju eluga jätkata ja blablablablaa. Aga kui oleks mingi sots või liberaal pedofiilias süüdi mõistetud, siis samad isikud ei oleks sellist andestamisejuttu rääkinud.
  • Martin Laine: Sotsiaalmeedia ei ole kuidagi eraldi, ta põimub peavoolumeediaga, ja kui sotsiaalmeediapilt on segane ja toksiline, siis on ka peavoolumeedia lõppude lõpuks samasugune.

Artikkel on täismahus avatud tellijatele. Podcast’i kuulamiseks osta artikkel või hakka tellijaks.