10 ideed, mis aitavad enda kutsumust avastada

Jagan mõtteid, mida ka ise suuresti …jagan. Tõeline kutsumus on dünaamiline – see muutub ja täiustub aja jooksul, kirjutab Harald Lepisk blogis inspiratsioon.ee.

Autori sõnul on enda tõelise kutsumus leidmiseks vaja eelkõige 2 asja: rohkelt kogemusi erinevates valdkondades ja selget eneseteadlikkust. Enda väärtuste ja vajaduste mõistmine viib sind asjadeni, millega tõeliselt resoneerud.

10 ideed, mille abil tuua enda ellu uusi kogemusi ja selgust enda tegelikes vajadustes:

1. Ütle võimalustele rohkem “Jah!”

Kui inimestelt küsiti, mida nad enda elus kahetsevad, siis 75% asjadest olid need, mida nad oleksid tahtnud teha, aga ei teinud.

2. Esita endale loomingulisi väljakutseid

Hea inspiratsiooni allikas on tegutsemine ise. Suured kirjanikud istuvad lihtsalt iga hommik töölaua taha ning hakkavad kirjutama. Blogijana esita endale väljakutse leida iga päev üks põnev avastus, mida postitusena jagad.

3. Ühine organisatsioonidega, kus saad uusi rolle ja tegevusi proovida

Heade vabaühenduste eeliseks on aga see, et kui uues rollis toime ei tule, siis saad õppetunni. See põhimõte muudab vabaühendused turvaliseks keskkonnaks, kus saad eksperimenteerida ja mõnda täiesti uut rolli proovida, ilma et peaksid kartma ebaõnnestumise pärast.

4. Pea õpipäevikut, kus analüüsid enda kogemusi

See on kirjutamise jõud – kirjutamise kaudu suudame luua selgust asjades, mida mõttes on keeruline lahendada. Küsimused, mida endalt küsida.

5. Võta aega, kus Sa ei tee mitte midagi

Võta üks korralik puhkus, kus Sa ei tee mitte midagi. Jäta telefon ja arvuti koju ning mine paika, kus saad olla üksi, vaikuses. Lihtsalt ole seal ja kuula ennast.

6. Määratle enda väärtused ja ela nendest lähtuvalt

Benjamin Franklin, kes on üks Ameerika Ühendriikide alustalade sättijatest, katsetas 20-aastasena (aastal 1726) ühte omalaadset süsteemi enda iseloomu vormimiseks. Nimelt kirjutas ta üles 13 voorust, mida pidas oluliseks. Ta tegi tabeli, kus kontrollis iga päev, kas ta on nende põhimõtete järgi elanud.

7. Anna enda tegevusele mõte

Kujutle ennast hetkeks 10 aasta pärast tulevikus vaatamas tagasi tänasele päevale. Kuidas see tuleviku Sina suhtuks Sinu praegusesse tegevusse? Oleks ta Sinu üle uhke?

8. Loe enda eeskujude elulugusid

Lood inspireerivad meid. Haarav lugu kaasab meie kujutlusvõime ja tunneme nagu oleksime selle loo sees. Kes on Sinu eeskujud? Kes on Sinu huvivaldkonnas saavutanud erakordseid tulemusi? Milline on nende mõtteviis? Mis aitas neil sel tasemel tegutseda? Mida võiksid sellest õppida ja rakendada?

9. Pea nõu mentoriga, kes tunneb Sinu valdkonda

Mentorlus võib olla lühike vestlus, ühekordne kohtumine või pikemaajaline juhendamine. Leia võimalusi, et trehvata ja suhelda oma huvivaldkonna kogenud tegijatega ja mõtle eelnevalt läbi, milliseid häid küsimusi tahaksid potentsiaalselt mentorilt küsida.

10. Unista julgelt – fantaseeri ja kombineeri võimalusi

Mida Sa päriselt tahaksid teha? Mida maailmas paremaks muuta? Millist erakordset elu elada?

Loe pikemalt: Inspiratsioon.ee

Janeck Uibo

Janeck Uibo on Edasi.org asutaja ja peatoimetaja. Loe artikleid (228)