Triinu Triibmann: isa elutöö jätkamine on andnud mulle tohutult positiivset jõudu

Sel aastal valminud Türi põhikooli ees on Margus Triibmanni disainitud toolid Timpan. Foto: Uku Peterson.

Kui mõelda, milline Eesti disainibüroo on andnud suurima panuse Eesti linnade väliruumi muutumisse nauditavaks ajaveetmiskohaks ja teinud rattaga liikujate elu lihtsamaks, siis vastust ei pea kaua mõtlema – see on KEHA3. Pärast selle asutaja ja disaineri Margus Triibmanni lahkumist on firma juhtimise üle võtnud tema tütar Triinu Triibmann, kes on paari aastaga kasvatanud ettevõtte ekspordipotentsiaali ning toob isa mälestuseks paari nädala pärast välja Margus Triibmanni disaintoodetel põhineva hõbeehete kollektsiooni. Ka on Triinu sihiks KEHA3-s täiesti uute toodete loomine.

Kuidas KEHA3 viimased kaks ja pool aastat tegutsenud on – ilmselt ei ole huvi olemasolevate toodete vastu ju kuhugi kadunud?

KEHA3 on elus, terve ja toimetame jõudsalt! Viimased kaks aastat on kulisside taga tehtud palju tööd ja nähtud vaeva, et tagada ettevõtte tugevus ja jätkusuutlikkus peale Marguse surma. KEHA3 oli Margus ning tema kui võtmeisiku lahkumine tähendas justkui uue ettevõtte alustamist, koostööpartnerite ja klientide silmis usaldusväärsuse ja enesekindluse ülesehitamist ning brändi hea nime hoidmist. Hoiame Marguse filosoofiat elus ka uute disainide loomisel ja arendamisel: eesmärk on toota funktsionaalseid ja vastupidavaid tooteid, mis toetavad, loovad ja kinnitavad kohalikku identiteeti.

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (216)