Auhinnatud kodumaine animafilm: “Sounds Good”

Eesti animafilm “Sounds Good” (rež. Sander Joon) on rännanud enam kui neljakümnel festivalil. Muu hulgas on film jõudud sellistele olulistele animafestivalidele nagu Annecy, Go Short, Animateka ja GLAS. Nüüd on film kõigile kättesaadav interneti vahendusel.

“Sounds Good” (2018) on eksperimentaalne, helidest inspireeritud lühianimatsioon, mille keskseks liiniks on lintmakiga operaator, kes tõmbab meid veidrale teekonnale. Operaatoriga paralleelselt näeme kuraatoreid, kes on tüdinenud nii elust kui ka filmist, millest nad end leiavad. Igavuse leevendamiseks alustavad nad performance’it. Liine ühendavaks elemendiks on seened, mis kasvavad ja pulbitsevad filmi arenedes.

Režissöör Sander Joon (s. 1990) on töötanud VJ-kunstnikuna ja teinud kaasa telesarja “Rick and Morty” reklaami loomisel. Režissöörina on ta varasemalt teinud kaks lühianimatsiooni: “Velodrool” (2015) ja “Moulinet” (2017). Mõlemat filmi on saatnud edu festivalidel. Ka lõi ta kaasa kodumaise “Vanamehe filmi” (2019) tootmisel. Hetkel arendab ta oma esimest koolivälist lühianimatsiooni “Rehvivargad”, mis vaatleb rallimaailma absurdi pilguga.

“Sounds Good” on toodetud Eesti Kunstiakadeemias (Priit Pärna ja Olga Pärna juhendamisel), Taani residentuuris The Animation Workshop ning animatsioonistuudios BOP.