10 olulist õppetundi karjääri kohta

Jutud mere ääres I Foto: https://flic.kr/p/pB5UTe

Ühel hiljutisel sünnipäeval tekkis mul tuttavaga väga huvitav vestlus. Rääkisime tema ülikooliõpingutest ning ta küsis minu arvamust selle kohta, millise spetsialiseerumise ta oma erialal valima peaks. See on väga hea küsimus, sest tekib dilemma – kas valida selline tee, mis hingele rohkem meeldiks või minna teadlikult seda rada, kus liigub rohkem raha?

Paraku on ikka nii, et valik kipub kalduma suurema raha poole. Jääb vaid loota, et ühel hetkel ei jõua kätte see aeg, kus tekib kahetsus, sest valitud suurema rahaga eriala ei paku piisavalt rahuldust. Sellest vestlusest tulenevalt panin kirja 10 õppetundi, mida elu jooksul enda jaoks õppinud olen ja jagan ka teiega.

Elu on lühike

Kust ma seda tean? Mõned aastad tagasi lahkus insuldi tagajärjel mu parim sõber, ta oli vaid 28-aastane. See õpetab elu hindama ja seab asjad teise perspektiivi. Ehk siis, elu on liiga lühike, et töötada ametikohal, mis Sulle ei meeldi. Paljud inimesed veenavad ennast, et kuigi neile ei meeldi seal töötada, nad saavad seal töökohas hakkama ja peavad vastu, sest nad vajavad sissetulekut ja pole kindlad, et mõne teise koha leiavad. Me keegi aga ei tea, kui kaua meile siin maamunal aega antud. Seega, kui oled sellises olukorras, siis võta juba täna midagi ette, et seda muuta.

Algis Liblik

Algis Liblik on endine TV3 müügidirektor. Pärast meediavaldkonnast lahkumist 2015. aastal töötas ta tudengitele majutust pakkuva kinnisvaraettevõtte 1Home Baltikumi tegevjuhina. Hetkel on ta FranklinCovey Eesti konsultant ning samal ajal peab ta motivatsiooniteemalist blogi makeit.ee. Algis kirjutab Edasile isikliku arengu põhitõdede, motivatsiooni, eesmärkide seadmise ja juhtimise teemadel. Loe artikleid (16)