Meelis Kubits: Eesti Vabariik 100 Armeenias ja Gruusias. Ülestunnistus #52

ERSO ja Neeme Järvi võeti Thbilisis vastu ovatsioonidega. I Foto: Rauno Volmar

Artiklisarja eelviimast lugu kaunistav foto sümboliseerib hästi ERSO kontsert-turneed saatnud koostööd ja edu, kui lõpptulemust. Rõõmus maestro Neeme Järvi ja teda õnnitlemas Eesti suursaadik Gruusias ja Armeenias, Kai Kaarelson.

“Ülestunnistus” on Meelis Kubitsa iganädalaselt ilmuv artiklisari, mis kirjeldab tema mittetulunduslikku tegevust viimastel aastatel. Lisaks vahelepõiked aktuaalsetel teemadel. Artiklid on täismahus avatud Edasi Eksklusiivi tellijatele. Tere tulemast püsilugejaks!

2018. aasta juuni keskpaigas läks ERSO oma ajaloolisele turneele Armeeniasse ja Gruusiasse, kus viimati käidi vastavalt 1980. ja 1985. aastal. Ja nii nagu Eesti Vabariik tähistas oma järjepidevusel põhinevat 100. sünnipäeva, leidus ka ERSO kollektiivis muusikuid, kes olid omakorda orkestri tegevuse järjepidevuse kandjateks ehk osalenud kontserditel Jerevanis nii “olümpia-aastal”, kui ka nüüd, pea 40 aastat hiljem. Tuuri Armeenia osa saatnud ETV OP meeskond sai nendega ilusti jutule.

Meelis Kubits

Meelis Kubits on mitme aastakümne jooksul olnud Eesti üks edukamaid suhtekorraldajaid. Viimasel kaheksal aastal on ta investeerinud suure hulga ajast ja isiklikest vahendidest erinevatesse tegevustesse, mis mitte ainult ei mahu kultuuridiplomaatia mõiste alla, vaid on seda omal moel laiendanud. Loe artikleid (62)