Kadri Kerge: loon arhitektuuri, mis aitab stressirohkes maailmas olla rahulikum

Kadri Kerge. | Foto: Stina Kase

Kadri Kerge on üks väheseid Eestist pärit arhitekte, kes on rahvusvaheliselt edukas olnud ning seotud ka maailma mastaabis suurte projektidega, olles juhtiv arhitekt. Viimased kaheksa aastat on ta töötanud New Yorgis asuvas arhitektuuribüroos NBBj Architects, mis kavandab suurehitisi eri paikadesse maailmas. Kahasse õde Marisega asutatud arhitektuuristuudios tehakse töid ka Eestisse. Tänavusel Tallinna Arhitetuuribiennaalil näeb Kadri tööd aga hoopis teises vormis kui pilvelõhkuja Singapuris või väike korterelamu Nõmmel – ta on üks arhitektidest, kelle biennaali peakuraator Yael Reisner kutsus osalema näitusel “Ilu loeb”.

Kuidas Su aeg Tallinna ja New Yorgi vahel jaguneb, kas Eesti on pigem koht, kus käid tavaliselt puhkamas?

Olen Eestist ära olnud juba 2006. aastast ja kogu selle aja jooksul pole tegelikult kordagi tekkinud hetke, kui võikski ainult puhata. Siin on alati mingit asjaajamist, kuna osa projekte on mul ikkagi Eestis. Olen kindel, et tänu digiriigi võimalustele ja tihedale koostööle Marisega osa mu kliente ei teagi, et ma olen tegelikult New Yorgis.

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (252)