Kalev Kruus: mida vähem mõelda, kui pekkis kõik on, seda lahedam on elada

Kalev Kruus. I Foto: Külli Rummel, aegaon.com

Kalev Kruusi meisterlik sõnaseadmise oskus on teinud spordiülekanded sama nauditavaks kui “Top Gear”-i. Tema autorisaade “Kalamehejutud” on ajanud ridvaga vee äärde isegi naised, kes poleks ehk elu sees selle peale tulnud. Kõiki Kruusi tegemisi saadab mingi müstiline kirg ja üksnes talle omane karisma, millel on oma saamise lugu. Olge valmis tõelisteks üllatusteks, magusaks irooniaks ja kadestamisväärseks otsekohesuseks.

Kuidas sünnivad need sinu kohati absurdsena kõlavad võrdlused, millega sa oma spordiülekandeid rikastad? Kas sa valmistad need kodus ette ja siis sobival hetkel paiskad eetrisse või mis sinu peas paralleelselt ekraanil toimuva jälgimisega toimub, kust need tulevad?

Ette ei valmista küll midagi, elu ise annab põhjust vahel midagi öelda. Me oleme küll väike riik, aga meie ümber toimub igapäevaselt nii palju vaimukaid sündmusi. Või mis vähemalt mulle tunduvad vaimukad ja panevad muigama. Kasvõi see, et suur osa inimesi on millegipärast kole kurjad, on ju ka omamoodi naljakas.