Saja Lugu: Kris Nõmmelt

Foto: Saja Lugu meeskond

Ta on noor eesti naine, kes pühendunud karjäärile ja edukusele nagu tänapäeval kombeks. Kris on õppinud arstiteadust ja 2017. aastal sai oma kardioloogi spetsialistipaberid kätte – kõigest 12+11 aastat õppimist!

Kolmandast eluaastasest saati on Krist laulnud ETV laulustuudios Aarne Saluveeri juhtimisel. Seda väikeste pausidega kokku üle 20 aasta. Muusika – nii laulmine kui tantsimine, on olnud talle olulised juba kaua ja aidanud kainet meelt säilitada nii õpingute ajal kui ka rasketes töösituatsioonides. Fotol on ta vanavanemate juures – see on koht, kuhu alati tagasi saab minna.

Saja Lugu

“Saja lugu” on Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. “Saja lugu” portreteerib neid fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdva teose, mille lavastab Jaak Prints ja kus laval on “Saja loo” peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse “Saja lugu” maailmaesiettekanne toimub festivali JAZZKAAR avasündmusena 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus. “Saja loo” aitab publikuni tuua Viru Keskus ja Eesti Vabariik 100. Loe artikleid (70)