Jõukusesõnujad, kes päästavad ülirikkaid peresid nende endi käest

Illustratsioon: Veiko Tammjärv

Jõukuse üleandmine nooremale põlvkonnale kätkeb ülirikaste jaoks riske. Neil peredel on oht jõuda kolme põlve jooksul tagasi alguspunkti, vaesusse. Õed-vennad lähevad tülli, pärija langeb sõltuvuse küüsi, eksiteele sattunud laps raiskab varanduse ära ‒ ja peret ootab allakäik. Uut liiki konsultandid aitavad vältida telesarja “Succession” (“Pärijad”) stiilis kriise.

Marlene Engelhorn sai esimest korda oma pere jõukusest aru siis, kui ta märkas, kui palju suurem on nende maja võrreldes tema lapsepõlvesõprade kodudega. “Me kutsusime seda suureks majaks,” rääkis ta mulle. “Aga see on ju häärber, pagana päralt. Nimetagem asju õigete nimedega!” Tema lapsepõlves oli finantsnõustaja nende kodus nii sage külaline, et ta pidas meest oma onuks. Siiski ei teadnud Engelhorn enda perekonna rikkusest kuigivõrd enne, kui talle teatati, et vanaema on talle pärandanud 25 miljoni euro suuruse varanduse. Ta oli siis 27-aastane. Sestpeale polnud raha enam lihtsalt osa miljööst, vaid päriselt tema oma.

The Economist

The Economist on ingliskeelne nädalakiri, mis vahendab majandus- ja rahvusvahelise poliitika uudiseid. Ajakirja kirjastab The Economist Newspaper Ltd, nädalakirja toimetus asub Londonis Westminsteris. Loe artikleid (39)